Leverkusen's Patrik Schick celebrates after scoring his sides second goal during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and VfL Bochum at the BayArena in Leverkusen, Germany, Wednesday, Dec. 20, 2023. (AP Photo/Martin Meissner)
Patrik Šik postigao het-trik u pobedi Leverkuzena, Foto: Beta/AP Photo/Martin Meissner

A od Šika evo het-trika: Kejnova golčina sa preko 25 metara, Bjelica izvukao Union iz zone ispadanja

Bajer Leverkuzen je ponovo uhvatio pobednički ritam i kao voz gazi protivnike. Vratio se u tim i Patrik Šik koji je svoj povratak obeležio het-trikom u ubedljivom trijumfu nad Bohumom 4:0.

Posle dva nerešena rezultata, ekipa Ćabija Alonsa upisala je i dve uzastopne pobede, te je i dalje jedini tim bez poraza posle 16 odigranih kola u Bundesligi.

Briljirao je češki reprezentativac u prvih 45 minuta sa tri pogotka u rasponu od 30. do prvog minuta nadoknade poluvremena. Počeo je pogotkom sa penala, pa onda jačom levom nogom i na kraju glavom.

U drugom poluvremenu je još jedan gol postigao i prvi strelac tima Viktor Bonifejs kome je ovo bio 9. pogodak u sezoni.

Bajern se još nije predao

Aktuelni šampion, Bajern iz Minhena, gostovao je u Volfzburgu gde je slavio 2:1.

Džamal Musijala je u 33. minutu, nekarakteristično za njega, glavom postigao vodeći gol. U 42. je Hari Kejn odapeo loptu sa više od 25 metara i pogodio rašlje gola “vukova”. Bio je to njegov 20. gol u Bundesligi i prvi je strelac.

Ipak, na isteku prvog poluvremena je Maksimilijan Arnold takođe lepim golom sa distance dao nadu domaćinu da u nastavku možda može da izbegne poraz. Ali to se nije dogodilo.

Bjelica sa Unionom konačno pobedio

Konačno je Union Berlin pobedio pod vođstvom novog trenera Nenada Bjelice. Ekipa hrvatskog stručnjaka je bila ubedljiva protiv jednog od rivala u borbi za opstanak, Kelna, 2:0.

Fantastičan je pogodak u 55. minutu postigao Holerbah. Najpre je sjajno predriblao protivnika, a onda zakucao loptu iznad glave golmana u mrežu.

Pobedu je u 78. potvrdio David Fofana posle kontranapada. Na taj način je ovogodišnji učesnik Lige šampiona konačno isplivao van zone ispadanja.

Štutgart prati Bajern, a Žirasi Kejna

Izgubio je u prošlom kolu Štutgart od Bajerna, ali se odmah oporavio i sa novom ubedljivom pobedom nastavio da prati minhenski tim u vrhu tabele. “Švabe” su deklasirale Augzburg 3:0.

Jedan od golova je postigao i momak o kome se priča da bi već u januaru mogao da pređe u neki od najvećih evropskih timova. Seru Žirasi je postigao drugi gol na meču, a 16. ove sezone u Bundesligi, te tako poručio da se ne odriče trke za zlatnu kopačku.

Osim njega pogotke su postigli još i Undav i Fuhrik.