Adem Ljajić

Adem Ljajić je kao vino! Dva gola i asistencija pazarskog čarobnjaka za pobedu nad Spartakom (VIDEO)

Početak Superlige ove nedelje protekao je u znaku Adema Ljajića. Sjajni vezista Novog Pazara briljirao je na premijeri kraj Jošanice, gde je njegov tim slavio protiv Spartaka sa 3:2 u prvom kolu nove sezone.

Dva prelepa gola dali su Pazarci i zasluženo stigli do prednosti u prvom poluvremenu, a za oba je bio zaslužan njihov 32-godišnji kapiten, koji u klubu iz rodnog grada igra kao preporođen. Idealnu partiju kompletirao je drugim pogotkom u 78, ali je Spartak uspeo u finišu da zakomplikuje meč.

Prvo je u 23. minutu Ljajić sjajno odložio loptu za Nigerijca Adešinu, a ovaj “ubio pauka” u rašljama Subotičana sa oko 17 metara sjajnim udarcem desnom nogom. Novi Pazar je zasluženo poveo.

A zatim, u 32. minutu istinski spektakl za malobrojnu publiku na Atletskom stadionu u Novom Pazaru. Slobodan udarac sa preko 25 metara i još jedna majstorija fantastičnog Ljajića, koji je na izuzetan način stigao do prvenca u novoj sezoni.

Malobrojni navijači poskočili su sa svojih sedišta da aplauzom nagrade udarac Pazarskog čarobnjaka koji je kao vino – što je stariji to je bolji.

Podsetimo, Ljajić se u januaru vratio u Novi Pazar posle epizode u turskom Karagumruku, a u prolećnom delu sezone na 25 utakmica postigao je devet golova uz pet asistencija.

Ljajić je do drugog gola na meču stigao u 78. minutu i to nakon što je sve sam uradio. Okpara je odlično dodao do Islamovića, ovaj još bolje do Ljajića, koji je ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem savladao Vulića, a lopta se od stative odbila u gol za 3:0.

Činilo se da je taj pogodak zatvorio knjigu na ovoj utakmici, ali je Spartak u finišu umalo napravio šok.

Iskusni Ubiparip je u 83. minutu smanjio na 3:1, da bi u drugom minutu nadoknade posle još jednog dobrog prodora Babića, odbrana Novog Pazara loše reagovala, a na loptu natrčao i topovskim udracem u protivničku mrežu smestio je Atule 3:2.

Bio je to i poslednji uzbudljiv detalj na meču, Pazarci su do kraja odbranili tri boda.