Liverpool's Mohamed Salah celebrates after Liverpool's Cody Gakpo scored his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Wolverhampton and Liverpool at the Molineux stadium in Wolverhampton, England, Saturday, Sept. 16, 2023. (AP Photo/Rui Vieira)
Mohamed Salah (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Afrički kralj Salah sa tri asistencije poslao Liverpul na vrh Premijer lige

Davno je bilo kada je Liverpul barem na nekoliko sati bio lider Premijer lige. Ove subote tim Jirgena Klopa uspeo je da podseti na dobra stara vremena i pobedom nad Vulverhemptonom od 3:1 posle preokreta u gostima preuzme čelnu poziciju na tabeli.

Počelo je velikim problemima jer je Hvang Hi Čan već u sedmom minutu na pas Pedra Neta matirao Alisona za 1:0. Vulvs je bio bolji u prvom poluvremenu, Neto je driblinzima dovodio do ludila defanzivce Liverpula, Gomezu probacio kroz noge, a Brazilac Kunja propustio veliku šansu da poveća na 2:0 i umiri goste pred odlazak na odmor.

Liverpul je iskoristio pauzu da se pregrupiše, a samo što je krenulo drugo poluvreme, Salah je maestralno poslužio Gakpoa, a ovaj poravnao rezultat u 55. minutu. Bila je to ukupno 62. asitencija Egipćanina u Premijer ligi kojom je postao najbolji Afrikanac u istoriji u ovom segmentu igre.

Salah kao da je odlučio danas samo da asistira, pa je do kraja meča upisao još dve. Radost za ljubitelje fantazija koji ga imaju u timu. Najpre dodavanje za Endija Robertsona u 85. minutu za 2:1, a potom i za mladog Harvija Eliota u nadoknadi za konačnih 3:1.

Tako je egipatski majstor stigao do brojke od 64 asitencije, iza njega su na listi ostali Rijad Marez sa 61 i Didije Drogba sa 55, pa će ovaj rekord teško biti srušen u dogledno vreme. Ono što je važnije, Liverpul je barem na nekoliko sati lider Premijer lige i ozbiljan u nameri da se opet bori za titulu ove sezone.