Filip Kostić i Dušan Vlahović, slavlje Juventusa
Filip Kostić i Dušan Vlahović, slavlje Juventusa; Foto: Beta/AP/Fabio Ferraris

Alegrijev Juventus pobeđuje ružno: Vlahoviću poništena dva gola protiv bivšeg kluba

Juventus i Fiorentina se ozbiljno mrze već decenijama, makar u navijačkoj sferi, ali ni na terenu se “ne mirišu” previše. I ove večeri gledali smo pravi rat na “Alijanc” stadionu, iz kog je ponovo “stara dama” izašla kao pobednica – 1:0 (1:0). Čak 12. put u poslednjih 13 mečeva u Torinu pobednik je bio isti.

Srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić ponovo su bili starteri. Napadač je na terenu proveo 86, a levokrilni igrač 59. minuta u timu Masimilijana Alegrija. Alegrija, koji se ponovo potrudio da pobedi ružno. Jedan gol bio je dovoljan da se Juve zatvori i na taj način izvojeva trijumf.

Taj odlučujući pogodak postigao je Federiko Gati već u 21. minutu. Kostić je izveo korner sa leve strane, Bremer glavom pogodio stativu, a odbitak je u mrežu smestio njegov saigrač iz poslednje linije.

Vlahoviću dva puta saigrači sprečavali gol

Dušan Vlahović dva puta tresao mrežu, ali mu je oba puta poništen gol zbog ofsajda njegovih saigrača. U prvoj situaciji Bremera, a u drugoj Vestona Mekenija. Čak je u drugoj, u 32. minutu, proslavio gol i svi se namestili na centar, da bi VAR poništio slavlje. A, Bogami, pošteno je gol proslavio protiv bivšeg kluba.

U drugom poluvremenu, Juve se opredelio za odbranu svog gola, a Niko Gonzales je najviše pretio Vojčehu Ščešnjem. I naterao je Poljaka da izvede jednu od najlepših parada u svojoj karijeri.

Namestio se Gonzales na svoju ubitačnu levu nogu, gađao same rašlje, ali se Ščešnji izvio pravo niotkuda i odbio loptu do prečke. Time je sprečio već viđeni pogodak, izazvao divljenje svih na stadionu i nas kraj malih ekrana. I, što je najvažnije za svoj tim, sačuvao veliku pobedu.

Juventus je na trećem mestu sa 62 boda, a Fiorentina na 10. poziciji sa 43 poena. U narednom kolu, “stara dama” će u gradskom derbiju gostovati Torinu, dok će Fiorentina dočekati Đenovu.