Juventus - Napoli; Foto: Beta/AP/Marco Alpozzi

Alegrijevska pobeda, Juventus ide ka “Skudetu”: Napoli je na kolenima, oseća se miris titule (VIDEO)

Juventus ide ka “Skudetu” i tu više nema nikakve dileme. Koliko god se Masimilijano Alegri trudio da to opovrgne izjavama u medijima, njegovi igrači ga na terenu upravo demantuju. Učinili su to još jednom ove večeri, savladavši aktuelnog šampiona Napoli rezultatom 1:0 (0:0) u 15. kolu italijanske Serije A.

Na taj način su Torinezi preuzeli čelo tabele od Intera, koji u subotu uveče igra protiv Udinezea svoje meč. Crno-beli sada imaju 11 pobeda i prvi su na tabeli sa 36 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Intera. Aktuelni šampion Napoli je pretrpeo drugi uzastopni poraz, a treći u poslednje četiri utakmice, ukupno peti u ligi i zauzima peto mesto na tabeli sa 24 boda.

Dušan Vlahović i Filip Kostić bili su starteri za “staru damu” i doprineli su još jednom velikom trijumfu. Ipak, u junaka je izrastao Federiko Gati, koji je u 51. minutu postigao jedini gol na utakmici. Iako defanzivac, neretko je ove sezone bivao heroj Juvea.

Napoli ima za čim da žali

Napoli se pošteno ispromašivao u prvom poluvremenu, pa je gol Gatija bila prava kazna. I onda smo videli ono što Alegrijev tim najbolje radi. Branio se Juventus i odbranio, a iako se činilo da ide ka trijumfu, mogao je sam sebe da saplete.

Tačnije, Vojčeh Ščešnji je u 72. minutu napravio kardinalnu grešku i loše ispucao loptu, koju je potom Viktor Osimen ubacio u mrežu. Ipak, VAR je pokazao da je bio u ofsajdu i gol je poništen. Juventus je do kraja preživeo i proslavio je veliku pobedu.