Alonsov Bajer izgubio u Bundesligi posle 462 dana: Uništio ih belgijski majstor (VIDEO)

Prošle sezone fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nisu izgubili meč u šampionskom pohodu od 34 kola u Bundesligi, a ove su poklekli već u drugoj rundi. RB Lajpcig savladao je šampiona Nemačke kao gost sa 3:2 (1:2) i pokazao da će odbrana “salatare” biti težak posao za tim Ćabija Alonsa.

Tačno 462 dana, ili skoro 40 miliona sekundi, odnosno 665.000 minuta, konkretno 66 nedelja, navijači “aspirindžija” nisu znali za poraz u domaćem prvenstvu, sve dok ove subote Belgijanac Openda sa dva majstorska gola nije srušio jedan od najvećih nizova u modernom fudbalu.

Vodio je šampion Nemačke na poluvremenu sa 2:1, zahvaljujući golovima Frimponga u 39. i Grimalda u 45. ali su gosti u nadoknadi uspeli da se vrate u meč preko Kevina Kampla, koji je glavom u sedmom minutu nadoknade smanjio na 2:1.

Taj pogodak kao da je uneo veliki nemir u redove ekipe Ćabija Alonsa koja nije ličila na sebe u drgih 45 minuta. Gosti, koji su od 26. minuta igrali bez instrukcija trenera Marka Rozea koji je isključen zbog prigovora, uspeli su u nastavku da iskoriste brzinu i preciznost Opende.

Belgijanac je najpre u 57. minutu sjajno pobegao odbrani Bajera i izjednačio na 2:2, a zatim i izvanrednim pogotkom u 80. naneo prvi poraz šampionu posle 35 utakmica.

Bajer u narednom kolu gostuje Hofenhajmu, dok RB Lajpcig dočekuje Union iz Berlina.