Leverkusen's Amine Adli, left, in action against Stuttgart's Josha Vagnoman during the Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and VfB Stuttgart at MHP Arena stadium in Stuttgart, Germany, Sunday Dec. 10, 2023. (Tom Weller/dpa via AP)
Duel igrača Leverkuzena i Štutgarta, Foto: Beta/Tom Weller/dpa via AP

Alonsov Leverkuzen “uhvatila štucavica”: I dalje su nepobedivi, ali bodovi su prosuti i Štutgartu

Leverkuzen je počeo da “štuca” u finišu godine i da ispušta bodove. Alonsov Bajer je posle 8 uzastopnih pobedu u Bundesligi, zabeležio i drugi uzastopni remi. U Štutgartu je ove nedelje odigrao samo 1:1.

Jeste četa Ćabija Alonsa i dalje bez poraza u ovoj sezoni, ali zaliha bodova koji su doneli prednost počela je da se topi. Imaju 4 boda više od drugoplasiranog Bajerna koji ima utakmicu manje.

U 40. minutu “švabe” su izvele fenomenalan napad sa odličnom kretnjom i nekoliko vezanih dodavanja. Na kraju je najbolji strelac tima, Seru Žirasi, sjajno odvukao defanzivce na drugu stranu i ostavio potpuno samog Furiča koji je lagano ubacio loptu u mrežu. (VIDI OVDE)

Izjednačenje je palo maltene čim je počelo drugo poluvreme. Odličnu loptu u prostor je dobio Viktor Bonifejs, a još bolje je centrirao Florijanu Vircu koji je zatresao mrežu. (VIDI OVDE)

Leverkuzen narednu utakmicu igra u Ligi Evrope protiv Moldea u četvrtak, a potom u nedelju dočekuje Ajntraht iz Frankfurta. Štutgart za nedelju dana gostuje Bajernu u Minhenu.