Srbija u 19

Andora spasila Srbiju debakla: Zbog njihove senzacije Orlići prošli dalje

Sreća je ponovo bila uz reprezentativce Srbije, ovaj put uz reprezentaciju do 19 godina. Fudbalska reprezentacija Srbije U-19 nastavlja put ka kontinentalnom šampionatu, uprkos porazu od Škotske rezultatom 2:1 u posljednjem meču grupe 3.

Predva dana Mađari, sada Andorci. Put u drugo kolo kvalifikacija obezbeđen je zahvaljujući senzacionalnoj pobedi Andore nad Bugarskom (2:1) u drugoj utakmici grupe.

Pobeda nad Andorom 1:0 i remi sa Bugarskom bez golova ispostavili su se Orlićima kao dovoljni u prvoj fazi kvalifikacija, mada se mnogo više očekivalo od momaka koji su u kadetskom uzrastu stigli do polufinala Evropskog prvenstva.

Posebno se danas očekivalo više u meču odluke. Čak i remi mogao je da vodi Srbiju u narednu fazu, ali su Škoti iskoristili svoje šanse, za razliku od Krivokapićevih izabranika koji su tek u šestom minutu nadoknade uspeli da iz penala stignu do pogotka, ali to nije bilo dovoljno, čekao se kraj druge utakmice.

Loša igra i luda sreća

Što se tiče meča, pad koncentracije u finišu prvog poluvremena, pa i na kraju utakmice, presudio u korist Ostrvljana. Magnus Mekenzi golom u 42. minutu, a Malači Šarp u 90. rešili su utakmicu. Srbija je iz penala duboko u nadoknadi preko Jovana Miloševića smanjila rezultat.

Posle takvog ishoda jedina šansa Orlića da uz Škotsku prođu u drugu rundu bila je da Andora savlada Bugarsku, u duelu koji je igran u isto vreme. I to se dogodilo, iako je ostala bez šansi za plasman u narednu fazu Andora je odigrala sjajan meč protiv velikog favorita – 2:1.

Srbija se dakle plasirala u drugu fazu kvalifikacija, ali uz mnogo, mnogo muke. Otprilike onako kako je nedavno „A“ tim izborio plasman u jednoj od najslabijih kvalifiakcionih grupa na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. A Krivokapiću i čelnim ljudima u FSS ostale su velike brige.