PAOK's Andrija Živković second right, celebrates with teammates after scoring the opening goal against Frankfurt during the Europa Conference League, group G soccer match between PAOK FC and Eintracht Frankfurt at the Toumba stadium in the northern city of Thessaloniki, Greece, Thursday, Oct. 8, 2023. (AP Photo/Giannis Papanikos)

Andrija Živković strelac protiv Olimpijakosa u Pireju: PAOK razbio crveno-bele derbiju Grčke

Srpski fudbaler Andrija Živković strelac u pobedi PAOK-a nad Olimpijakosom. Fudbaleri PAOK-a pobedili su večeras u Pireju ekipu Olimpijakosa rezultatom 4:2 u derbi meču 10. kola grčke Superlige.

Golove za PAOK postigli su srpski reprezentativac Andrija Živković u 38. minutu, Brendon Tomas u 56. iz penala i 65. i Magomed Ozdoev u 78. minutu.

Andrija Živković je bio starter u ekipi iz Soluna, a zamenjen je u 89. minutu. Golman Živko Živković je ceo meč bio na klupi za rezerve.

Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Konstantinos Fortunis u 86. i Jorgos Masuras u osmom minutu nadoknade vremena.

PAOK se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 20 bodova, u u narednom kolu na svom terenu igraće na svom terenu sa Panetolikosom.Olimpijakos je drugi na tabeli sa 21 bodom, a u narednom kolu gostovaće Asteras Tripolisu.

U ostalim današnjim mečevima 10. kola Superlige Grčke, postignuti su sledeći rezultati: Panetolikos – Asteras Tripolis 0:1, Janjina – Volos 1:1 i Aris – Atromitos 1:3.