Stefan Savić

Arapi i Španci obrukali fudbal: Autogol Crnogorca za pobedu Reala u senci zvižduka legendi

Real iz Madrida i njegov gradski rival Atletiko odigrali su spektakularno polufinale Superkupa Španije koje je posle velike borbe i produžetaka rešeno u 115. minutu autogolom Stefana Savića. Na kraju je bilo 5:3 za Kraljevski klub, ali je presudio pogodak Crnogorca.

Iako se radovao Braim Dijaz na snimku se lepo vidi da je štoper Atletika savladao svog golmana Oblaka i omogućio Realu da se bori za još jedan trofej ove sezone.

Iz želje za dobrom zaradom čelnici FS Španije odlučili su da borbu za ovaj trofej održe u Rijadu, ali se duel u prestonici Saudijske Arabije umesto spektakla pretvorio u bruku zbog ponašanja domaćih navijača.

Saudijci su, naime, zviždali tokom minuta ćutanja u znak poštovanja povodom smrti jednog od najvećih fudbalera u istoriji Franca Bekenbauera i tako bacili su drugi plan spektakularnu utakmicu sa šest golova i gomilom uzbuđenja. Sramota za zemlju koja je dobila Mundijal 2034. godine.

Ermoso je doneo prednost Atletiku glavom posle kornera u šestom minutu, uzvratio je Ridiger na isti način za 1:1 u 20, da bi potom Mendi u 29. pokupio jednu loptu sa peterca za 1:2. Pre odlaska na odmor Grizman je sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio za 2:2 u finišu prvog poluvremena.

Grizman u istoriji Atletika

Ovim pogotkom, inače, 174. u crveno-belom dresu, Francuz je postao najbolji strelac u istoriji madridskog kluba.

Činilo se da će posle kiksa Kepe i autogola Rudigera u 78. minutu, Atletiko stići do pobede i plasmana u finale, ali je uporni Real u životu ostavio veteran Dani Karvahal koji je sjajno pogodio mrežu “Jorgandžija” u 85. minutu.

Dijaz egzekutor “Jorgandžija”

Real je meč rešio u završnici drugog produžetka. Prvo je nespretni Savić posle finte Dijaza matirao Oblaka za 4:3 u 115. minutu, a ako nije nagrađen tom prilikom, ofanzivni Dijaz je uspeo da se upiše u strelce u 122. minutu i to na prazan gol dok su Madriđani jurili izjednačenje.

U drugom polufinalu u četvrtak 11. januara sastaju se Barselona i Osasuna, takođe u Rijadu.