Navijači Napolija
FK Napoli (Foto: Beta/AP)

Arivederči, Rudi: Napolijev brodolom u 91. minutu, odbrana Skudeta je samo misaona imenica (VIDEO)

Popodne koje možemo nazvati Napolijev brodolom. Fudbaleri Empolija pobedili su kao gosti šampiona Italije rezultatom 1:0 u meču 12. kola Serije A.

Iako je domaćin imao inicijativu tokom celog meča nije stigao do gola, a kazna za neiskorišćene prilike stigla je u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Tada je rezervista Viktor Kovalenko postigao gol za pamćenje i ogroman trijumf Empolija.

Ukrajinski vezista nijednom ove sezone nije bio u startnoj postavi, samo je četiri puta ulazio sa klupe. Ovo mu je prvenac u dresu kluba sa stadiona Karlo Kastelani. Međutim, sada će sigurno trener Andreacoli razmišljati da mu češće ukazuje prilike.

Poraz od Empolija dodatno će pojačati pritisak na trenera aktuelnog šampiona Italije Rudija Garsiju. Francuz je prema pisanju medija veoma blizu “metle”. Lako bi moglo da se desi da mu je meč protiv Empolija bio presudan.

Napoli je ostao na četvrtom mestu sa čak osam bodova manje od lidera Juventussa, koji ima meč više od drugoplasiranog Intera (do 20.45). Empoli je zahvaljujući trećoj pobedi u sezoni napokon izašao iz zone ispadanja i sad je 17. sa 12 bodova.

OVDE pogledajte taj zaista prelep pogodak Viktora Kovalenka.