Arsenal's Kai Havertz celebrates with teammates after scoring his side's opening goal during the Champions League Group B soccer match between Arsenal and Lens, at Emirates stadium, in London, Wednesday, Nov. 29, 2023. (AP Photo/Kin Cheung)
Radovanje fudbalera Arsenala, Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung

Arsenal dao 2 gola u prvih 13 minuta, pa strepeo za pobedu: Pukla petarda u derbiju začelja

Ne da Arsenal prvo mesto na tabeli do koga je stigao prošlog vikenda. Izabranici Mikela Artete su u 14. kolu Premijer lige savladali Vulvehempton 2:1.

Očajan početak, kao da nisu bili svesni da je utakmica krenula, koštao je Vulvse na “Emirejtsu”. U prvih 13 minuta dva puta je lopta završila u njihovom golu.

Imao je malo sreće Bukajo Saka da mu lopta ostane u nogama i u 6. minutu doneo vođstvo, a samo 7 minuta kasnije ga je duplirao Martin Odegard. Dobio je odličnu povratnu loptu na penalu i lako pogodio mrežu.

Gosti su u 86. minutu fenomenalnim pogotkom Mateuša Kunje dali sebi nadu da možda mogu u finišu makar do boda. Ipak, snage nisu imali.

Pukla “petarda” u derbiju začelja

Barnli je prekinuo niz od čak 7 uzastopnih poraza u Premijer ligi. U derbiju začelja protiv Šefild junajteda eksplodirala je “petarda” – 5:0.

Džej Rodrigez i Brun Larsen su postigli golove u prvom poluvremenu, a domaćinu je olakšan posao kad je Mekbrn dobio drugi žuti karton u 45. minutu.

Još tri lopte su završile u mreži gostiju u drugih 45 minuta. Pogađali su Amduni, Kolešo i Braunhil.

Brentford ostavio Luton u opasnoj zoni

Izuzetno dobri Brentford je prekinuo niz od dva uzastopna neuspeha i pobedio očajni Luton Taun 3:1.

Sva četiri pogotka su viđena u drugom poluvremenu. Mopaj i Mi su doneli vođstvo od 2:0, ali je nadu za goste dao Braun u 76.

Ipak, meč je rešio Baptist pet minuta kasnije.

Kvote za preostale mečeve Premijer lige pogledajte OVDE.