Navijači Vest Hema u egzodusu (Foto: Printscreen/ Sky Sports)

Arsenal dao šest komada Vest Hemu, hiljade navijača otišlo kući na poluvremenu (VIDEO)

Da Englezi vole fudbal do bezumlja to je poznato, ali da umeju da budu opasno ljuti kada timu ne ide, pokazali su navijači Vest Hema, koji su napustili stadion na poluvremenu nakon što je njihov tim primio četiri gola za 13 minuta od Arsenala.

Nisu bili srećni ni na kraju meča pošto su Tobdžije slavile sa ubedljivih 6:0.

Arsenal je posle prvih 45 minuta vodio sa 4:0 golovima Salibe, Sake, Gabrijela i Trosara u periodu od 32. do odlaska na odmor. To je razbesnelo navijače čuvenih Čekićara koji su odmah pohrlili ka izlazima i to bez da sačekaju poluvreme.

Snimak egzodusa navijača Vest Hema pogledajte OVDE.

U nastavku su tribine stadiona ostale poluprazne, a legendarni Roj Kin je partiju ekipe Dejvida Mojesa u prvih 45 minuta opisao kao “apsolutnu sramotu”.

– Šokiran sam, ne mogu da verujem šta gledam. Vest Hem je apsolutna sramota, mlitavci, bez duela, bez grama žara i volje. Istrošeni vezni red, bez gladi za igrom, bez volje za borbom. Mojes mora da je mnogo besan na poluvremenu – ocenio je Roj Kin.

Arsenal je nastavio da melje protivnika i u nastavku, te se lepo osvetio za poraz od 2:0 pre mesec i po dana na Emiratima. Golove su u nastavku postigli Saka i Rajs, te overili već ubedljivu pobedu. Ekipa Mikela Artete sada deli drugu poziciju sa Mančester sitijem koji ima i utakmicu manje. Prvi je Liverpul.