Inter

Arsenal demolirao Francuze: Inter se pojavio u drugom poluvremenu i sprečio katastrofu

Završene su sve utakmice petog kola Lige šampiona, a pored grupe C o kojoj je pisao naš kolega Stefan Smuđa, igrale su se i utakmice grupa A, B i D.

Arsenal je demolirao francuski Lens rezultatom 6:0. Već posle prvog poluvremena jasno je bilo koja ekipa će poneti sva tri boda.

Na pauzu između poluvremena otišlo se pri rezultatu 5:0 za Engleski tim. Golove su redom postizali Haverc 18. Žesus 21. Saka 23. Martineli 27. i Odegard 45, dok je u drugom poluvremenu jedini strelac bio Žoržinjo iz penala u 86.

U grupi B prolaz je obezbedila ekipa Arsenala, dok PSV ima 8 bodova, na trećoj poziciji je Lens sa 4, a poslednjeplasirana ekipa Sevilje koja ima 2.

Benfika prokockala pobedu – 3:3

Ekipa Benfike prokockala je veliku prednost koju je ponela sa poluvremena – 3:0, u prvih 45. minuta za portugalsku ekipu tri pogodka postigao je Žoao Mario u 5. 13. 34. minutu. Tada se činilo da će ovo biti laka pobeda domaćina, a da se Interu sprema prava katastrofa, da ne bude tako pobrinuli su se Arnautović u 51. Fratesi u 58. i Sančez iz penala u 72.

Inter se sa ovim bodom poravnao na tabeli sa ekipom Sosijedada koja je takođe remizirala sa Salzburgom (0:0). Obe ekipe imaju po 11 bodova i prošle su u narednu fazu Lige šampiona. Treća je ekipa Salzburga sa 4 boda dok Benfika ima samo jedan.

Bajern razočarao – 0:0

Tim Tomasa Tuhela nije opravdao velika očekivanja, te su sa Kopenhagenom odigrali samo nerešeno i to bez golova – 0:0. Bajern je svakako prvi u grupi A sa 13 bodova, te su sigurni osmofinalisti, druga ekipa će biti poznata posle poslednjeg kola.