Arsenal, Premijer liga

Arsenal demolirao Liverpul: Greške Klopa, Van Dajka i Alisona odlučile derbi, Sitiju otvoren put ka vrhu

Jedan od najvećih svetskih fudbalskih derbija između Arsenala i Liverpula, ove sezone je značajniji nego obično. Borba za titulu je žestoka, a pobedom od 3:1 pred svojim navijačima Arsenal se vratio u šampionsku trku – na samo dva boda od Liverpula.

Oživeo i je Mančester siti koji s dve pobede u zaostalim mečevima ima otvoren put ka vrhu, ali sva slava večeras pripada timu Mikela Artete.

Arsenal je tokom čitave utakmice izgledao kao bolji tim. Kao tim igrača koje je Mikel Arteta poslao u rat, a koji su potpuno opravdali poverenje vrhovnog komadanta, Španca na klupi londonskog velikana.

Sa druge strane Liverpul je bio oslabljen neigranjem Mohameda Salaha, što jeste veliki problem za vodeći tim lige, ali utučeno, besno i mogli bi rekli, nezainteresovano ponašanje svih u LIverpulu ne odaje dobar utisak.

Kiseli osmeh i početničke greške

Često se video kiseli osmeh na licu Jirgena Klopa koji i sam baš kao i njegovi igrači najblaže rečeno nije briljirao na današnjem derbiju. Pravio je Nemac početničke greške, kao što je i rekao kao da mu je pomalo muka od fudbala. Greške koje su ga koštale pobede, a neće začuditi ako na kraju budu kobne i u borbi za titulu.

U borbi za sam vrh najjače ligi sveta protiv neverovatno jakih ekipa i u borbi protiv trenerskih velikana, kakav je Pep Gvardiola, Klop ne bi smeo da pravi takve greške. Na 1:1, Jirgen je izveo Trenta Aleksandera Arnolda, a uveo tek oporavljenog Endija Robersona, a na desnog beka stao je Gomeza uz nesigurnog Konatea. Večeras loši francuski štoper je na kraju utakmice dobio i crveni karton.

Nestvaran kiks Van Dajka i Alisona u 67. minutu odlučio je utakmicu, a od najboljih igrača sveta na svojim pozicijama se ne očekuju takve greške.

Otvoren put ka tituli

Prvi gol na utakmici postigao je Bukajo Saka u 14. minutu posle dve uzastopne greške Konatea, koji nije stajao u liniji odbrane, te napadači Arsenala nisu bili u ofsajdu. U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Liverpul je uz mnogo sreće došao do izjednačenja, a autogol je posle kuršlusa u petercu postigao Gabrijel Magaljaeš i to rukom.

Drugo poluvreme počelo je dobro za Klopovu ekipu, međutim kao da je sve stalo kada je Nemac izvršio trostruku izmenu u 57. minutu. Izveo je Aleksander-Arnolda, Grvanberha i Gakpoa, ubacio Robertsona, Nunjeza i Eliota, a njih trojica ništa nisu uradili do kraja utakmice.

Neverovatna greška Van Dajka i Alisona posle duge lopte dovela je do novog gola za Arsenal. Gol je postigao Martineli u 67, a konačan rezultat postavio je rezervista Trosard u 92. minutu nateravši trenera Artetu da treči uz aut liniju i slavi sa navijačima.

Pobeda Arsenala sa osmehom će biti ispraćena i u plavom delu Mančestera. Čini se da je sada put ka novoj, četvrtoj uzastopnoj, tituli otvoren za momke Pepa Gvardiole. Siti se nalazi na trećoj poziciji sa dve utakmice manje od Arsenala i Liverpula, a ima i pet bodova manje.

Sutra igra svoju utakmicu protiv Brentforda u gostima od 21 sat, a utakmica koja je odložena protiv Lutona odigraće se u 26. kolu.