Martin Edegard, Arsenal

Arsenal i Brajton podelili bodove: Rajs zbog gluposti ostavio saigrače na cedilu

Fudbaleri Arsenala i Brajtona odigrali su nerešeno 1:1 u trećem kolu engleske Premijer lige na Emirejtsu. Ovaj rezultat dolazi nakon što su oba tima zabeležila pobede u prva dva kola.

Arsenal je otvorio meč bolje. Njihov trud se isplatio u 38. minutu, kada je Haverc postigao prelep gol posle greške štopera Brajtona, Danka. Saka je ukrao loptu Danku i asistirao Havercu, koji je lobovao golmana za vođstvo od 1:0.

Međutim, Arsenalova prednost nije potrajala dugo. U 49. minutu, Deklan Rajs je dobio drugi žuti karton, zbog gluposti kada je šutnuo loptu nakon faula.

Brajton je iskoristio brojčanu prednost i izjednačio u 58. minutu. Dank je fantastičnim pasom sa svoje polovine pronašao Pedra, čiji je pokušaj zaustavljen, ali je lopta završila u mreži posle odbitka za konačnih 1:1.