Arsenal i Junajted preživeli “na mišiće” – Totenhem vodio do nadoknade, pa izgubio

Tradicionalni subotnji termin u engleskoj Premijer ligi doneo nam je ponovo uzbudljivo popodne posle ručka ili uz čaj, ako ste u Engleskoj. Videli smo dva trijumfa favorita. To su bili Arsenal i Mančester junajted, premda su se i jedni i drugi pošteno namučili da bi na svojim stadionima došli do bodova.

“Tobdžije” su na “Emiratima” dočekale Barnli i posle mučenja u prvih 45 minuta, u nadoknadi prvog poluvremena došle do prednost. Gol je postigao Belgijanac Leandro Trosar.

Međutim, to je neutralisao Braunhil u 54. minutu kada je poravnao rezultat. Ali, radost gostiju potrajala je samo tri minuta. Toliko je bilo potrebno Arsenalu da vrati vođstvo. Doneo ga je Vilijam Saliba posle kornera koji je izveo upravo Trosar.

Bio je to 57. minut, a u 74. je sve bilo gotovo. Oleksandr Zinčenko je potvrdio trijumf Arsenala i vratio ga na prvo mesto. Sada imaju 27 osvojenih bodova, koliko i Mančester siti, koji ima i utakmicu manje.

Junajted jedva slomio Luton

Mančester junajted je na “Old trafordu” dobio Luton, ali “samo” minimalnim rezultatom. Ponovo su se “crveni đavoli” mučili, ali ovog puta, za razliku od mnogih mečeva do sada, sačuvali svoju mrežu.

Jedini gol na utakmici postigao je štoper. Viktor Lindelof je u 59. minutu jedan odbitak zakucao u mrežu i tako postao heroj “teatra snova” ovog popodneva. Ovo je bilo preko potrebno Junajtedu nakon šokantnog poraza od Kopenhagena u Ligi šampiona (4:3).

“Vukovi” u nadoknadi preokrenuli Totenhem

Fudbaleri Vulverhemtpona pobedili su danas Totenhem sa 2:1, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Totenhem je vodio od trećeg minuta pogotkom Brenana Džonsona i čuvao je tu prednost sve do samog finiša meča kada je domaći Vulverhempton preokrenuo rezultat.

Prvo je Pablo Sarabija izjednačio u 91. minutu, da bi trijumf Vulverhemptonu doneo Mario Lemina šest minuta kasnije.

Totenhem je doživeo drugi poraz u sezoni i drugi je na tabeli sa 26 bodova, dok je Vulverhempton sada na 12. poziciji sa 15 bodova na svom kontu.

U narednom kolu Premijer lige, Totenhem će dočekati Aston Vilu, dok će Vulvsi gostovati Fulamu.

Bornmut neprijatno iznenadio Njukasl

Igrači Bornmuta savladali su oslabljeni Njukasl rezultatom 2:0, u 12. kolu Premijer lige.

Do 60. minuta izdržao je Njukasl da ne primi gol, međutim tada je Dominik Solanke uspeo da matira golmana crno-belih Nika Poupa.

Čini se da je Njukasl umoran usled napornog rasporeda i utakmica u Ligi šampiona, te gube u prvenstvu utakmice koje bi morali da dobijaju. Svakako nekoliko povreda ključnih igrača uticalo je na današnji rezultat.

Drugi gol za “trešnjice” delo je ponovo Dominika Solankea u 73. za kog defanzivci Njukasla nisu imali pravo rešenje. Tako je Englez došao do svog šestog gola u tekućoj sezoni.

Nije Njukasl izgubio samo tri boda na današnjem meču, u 31. minutu zbog povrede teren je napustio Migel Almiron. Njukasl je sedmi sa 20 bodova, dok Bornmut zauzima 18. poziciju sa devet poena.