Arsenal

Arsenal “iščekićan” kao nijednom ove sezone: Liverpul sam na vrhu čeka Novu godinu

Božićni program u Premijer ligi zaključili su londonski rivali Totenhem i Arsenal. Pevci su kao gosti poraženi u Brajtonu sa 4:2, dok su Tobdžije na svom terenu oizgubile od Vest Hema sa 2:0.

Čekićari su rano uspeli da iznenade do ovog kola lidera na tabeli zahvaljujući golu koji je u 13. minutu postigao češki vezista Tomas Souček. Asistirao mu je sjajni Bouven, a ostaće večita enigma da li je lopta tom prilikom izašla u gol-aut.

VAR iz nekoliko uglova nije uspeo da nađe snimak na kome je lopta celim obimom izašla iz igre i Bouven ju je vešto zaklonio kolenom pa je odluka o pogotku ostala na snazi.

Da će domaćin na ovom meču imati problema postalo je jasno u 55. minutu kada je Džejms Vord-Prauz izveo sjajno korner, a Grk Kostas Mavropanos glavom sjajno pogodio za 2:0. Naravno, kao nekadašnji junior Tobdžija nije slavio gol za razliku od ostalih navijača gostiju koji su bili oduševljeni.

Arsenal je napadao i posle drugog gola, imao nekoliko dobrih šansi, ali je golman Vest Hema Areola bio sjajan i sa osam odbrana na ovom meču zavredio epitet jednog od junaka. Mogli su čekićari u nadoknado da stignu i do trećeg gola, ali je rezervista Benrama promašio udarac sa 11 metara.

Ovim porazom Arsenal je prepustio lidersku poziciju Liverpulu koji novu godinu čeka sam na vrhu Premijer lige.

Totenhem se setio da počne da igra fudbal tek kada je primio četiri gola na Ameks stadionu.

Žoao Pedro je pogodio dva puta iz penala, upisao i asistenciju za prvi gol koji je dao mladi Hinšelvud u 11. minutu, dok je ubedljivo najlepši detalj na meču bio pogodak povratnika na teren, levog beka Estupinjana koji je majstorski pogodio mrežu golmana gostiju Vikarija.

Pevci su navalili u poslednjih deset minuta i preko Veliza u 81. Dejvisa u 85. stigli do utešnih pogodaka, koji nisu mogli da spreče prekid serije od tri vezane pobede.