Arsenal's Jakub Kiwior, left, celebrates with Declan Rice after scoring his side's fourth goal during the English Premier League soccer match between Arsenal and Newcastle United at the Emirates stadium in London, England, Saturday, Feb. 24, 2024. (AP Photo/Alastair Grant)
Igrači Arsenala slave gol Jakuba Kiviora, Foto: Beta/AP Photo/Alastair Grant

Arsenal je mašina koja melje i ponižava: Atomski zgromljen Njukasl, gol razlika na 5 mečeva 25:3, Siti kroz iglene uši

Ne popuštaju Arsenal i Mančester siti u praćenju Liverpula na tabeli ni za milimetar. Ostvarili su pobede u 26. kolu Premijer lige nastavili trku sa “crvenima” s Enfilda u borbi za šampionski pehar. Doduše trijumfi su ostvareni na različite načine.

Siti je drugi put uzastopno slavio trijumf rezultatom 1:0, ovog puta protiv Bornmuta. Posle Brentforda na “Etihadu”, još jednom su “građani” ušli sporo u meč. Ipak, ove večeri pobeda je ostvarena u prvom poluvremenu. Tačnije, doneo ju je Fil Foden golom u 24. minutu. Erling Haland se poput vaterpolo “sidraša” odlično zagradio leđima, namestio na levu nogu i šutirao. Golman domaćih Neto je to odbranio, ali samo odbio loptu na nogu Fodena koji je lako pogodio praznu mrežu.

Iako bi se obično očekivalo da Siti ranim golom “otvori” slabijeg rivala i do kraja ga dotuče, baš kao i Partizan je naišao na golgotu i muke. Pa i na moranje da se brani, do samog kraja, jer su “trešnjice” osetile “krv” favorizovanog protivnika. Krenule su na sve ili ništa, pritiskale poslednju liniju gostujućeg tima, ali su Ederson i njegova odbrana nekako odoleli.

Arsenal ponizio i Njukasl

Arsenal trenutno, ne samo u Premijer ligi, nego verovatno i na celom svetu igra najbolji fudbal. Uostalom njihovi rezultati to pokazuju. Njukaslu je napunjena mreža 4:0, a prethodno su 5 komada dali Barnliju, Vest Hemu 6, a na početku pobedničke Serije Kristal Palasu takođe 5.

U 5 uzastopnih pobeda u Premijer ligi gol-razlika im je 25:3.

Protiv Njukasla je od samog početka bilo samo pitanje kada će prva lopta završiti u golu “svraka” i koliko će ih biti do kraja meča. Na kraju počelo je u 18. minutu od autogola Botmana, da bi Haverc duplirao vođstvo.

Naravno, ne može da meč prođe a da Bukajo Saka ne da gol ili zabeleži asistenciju. Tako je bilo i sada. U strelce se upisao i talentovani Jakub Kivior u 69. minutu. Počasni gol za “svrake” je postigao Vilok u finišu.