Arsenal

Arsenal nokautirao Luton u 97. minutu: Korejac iz Vulverhemptona vratio Barnli u surovu realnost

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su sa 1:0 Barnli u meču 15. kola engleske Premijer lige. Druga utakmica dana igra se na stadionu Lutona gde je pobedu odnela gostujuća ekipa Arsenala – 4:3

što se tiče prve utakmice, presudio je pogodak napadača “vukova”  He Čan Hvanga iz 42. minutu. Gosti su neoprezno izgubili loptu na svojoj polovini, Mateus Kunja ju je prosledio do Korejca, a ovaj zatresao mrežu rivala za radost na “Molinjuu”.

Tako se Barnli vratio porazima, nakon što je zablistao u prošlom kolu i sa 5:0 savladao Šefild junajted. Sada ekipa menadžera Vensana Kompanija ima sedam poraza u poslednjih osam premijerligaških utakmica i nalazi se na 19. mestu sa samo sedam bodova.

Sa druge strane Vulvsi su nakon trijumfa večeras popeo na 12. poziciju sa 18 osvojenih bodova.

Vulverhempton

Arsenal golom u 97. minutu upisao nova tri boda

Luton i Arsenal odigrali su fantastičnu utakmicu punu preokreta i sa čak sedam golova, a na kraju je Arsenal upisao nova tri boda i to golom u poslednjim sekundama utakmica – 4:3

Poveo je londonski velikan u 20. minutu preko Gabrijela Martinelija, a već posle na semaforu je stajalo 1:1 pošto je gol za domaće postigao Ošo, na poluvreme se ipak otišlo pri rezultatu 2:1 za goste, u poslednjem minutu prvog dela igre precizan je bio Gabrijel Žesus.

Drugo poluvreme je bolje krenulo za domaćine pošto su sa dva brza gola u 49. Adebajo i 57. Barkli došli do prednosti, a u 60. miutu Kai Haverc je bio precizan za 3:3. Činilo se da će ekipe podeliti bodove, te da će domaći otići zadovoljniji sa utakmice. Ceo stadion je to mislio, ali ne i Deklan Rajs.

Rajs je fantastičnim golom doveo svoju ekipu do nova tri boda i to golom u 97. minutu. Ovi bodovi su izuzetno značajni za ekipu Mikela Artete, pošto dolaze i kada ekipa ne igra najbolji fudbal.