Arsenal

Arsenal “petardirao” sugrađane sa juga: Derbi Londona pripao “Tobdžijama”

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal palas na “Emirejtsu” sa 5:0 (2:0) u meču 21. kola Premijer lige.

Dominantna predstava ekipe Mikela Artete koji su još u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika.

Odličan početak jer je već u osmom minutu posle kornera Martina Edegora odličan u skoku bio Gabrijel za prvu promenu rezultata. Konstantno je kružio Arsenal, igrao karakteristično na malom prostoru, dospevao lako do šansi, ali je i Palas u jednom momentu posle udarca Matete ozbiljno pripretio Davidu Raji.

No, igrao se 37. minut kada je Edegor ponovo izveo udarac iz ugla, Ben Vajt je taktički, lukavo, smetao Dinu Hendersonu da ovaj nije uspeo da reaguje, ali jeste na drugoj stativi Gabrijel čiji udarac pogađa golmana Palasa i završava u mreži.

U drugom delu meča, pamtiće se potez Davida Raje koji je Arsenalu omogućio treći gol. Čuvar mreže Arsenala je uhvatio loptu i brzo razmišljao bacivši loptu daleko ka Žezusu. U kontru je trčao još i Leandro Trosar kojeg je Brazilac i proigrao, a ovaj postigao divan gol za potvrdu pobede.

U samom finišu utakmice, Arsenal stiže i do četvrtog pogotka, a odmah potom i do petog preko Gabrijela Martinelija.

Tako je zanimljivo da su Gabrijel Magaljaeš i Gabrijel Martineli bili strelci, a Gabrijel Žezus asistent na ovoj utakmici.

“Tobdžije” su tako stigle do 43. boda čime su se izjednačili sa Mančester sitijem koji ima meč manje. Palas je 14. sa 21 bodom.