Bukajo Saka, Arsenal; Foto: Beta/AP/Frank Augstein

Arsenal siguran, Everton doživeo debakl: Njukasl kao Lugano – može i sa igračem manje

Dočekali smo početak nove sezone u Premijer ligi i tradicionalni subotnji termin od 16.00 u kom smo ovog puta imali četiri meča. Nije bilo mnogo iznenađenja, ali svakako jeste uzbuđenja, pa i umalo tragičnih scena o kojima smo već pisali.

Arsenal nije bio preterano ubedljiv, ali je bio siguran na startu. Ne “Emirate” je stigao Vulverhempton i poražen je rezultatom 2:0 (1:0). “Vukove” je načeo Kai Haverc u 25. minutu, a dokrajčio Bukajo Saka u 74. postavivši konačan rezultat.

Sezona tek počela, Everton se već raspada

Everton je otvorio sezonu na veoma loš način i to je samo potvrda katastrofalne situacije u kojoj se nalaze “karamele”. Uz finansijske probleme nisu uspeli da se pojačaju na pravi način i zato su već u uvodnom kolu deklasirani od Brajtona.

Na “Gudisonu” je bilo 3:0 (2:0) za “galebove” koji su mnogo pre kraja rešili svako pitanje pobednika. Vođstvo je doneo Mitoma u 26. minutu, potom je Velbek u 56. duplirao prednost, a tačku je stavio Adingra u 87. Između toga je Ešli Jang dobio direktan crveni karton i navijače poslao kućama mnogo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Rekord Milnera

Fudbaler Brajtona Džejms Milner postao je rekorder Premijer lige jer je započeo svoju 23. sezonu. Dosadašnji rekorder bio je Rajan Gigs iz Mančester junajteda sa 22 sezone.

Milner je debitovao u najboljoj engleskoj ligi 2002. godine igrajući za Lids. Ovo je njegova druga sezona u Brajtonu, a u Premijer ligi odigrao je 636 utakmica i drugi je u istoriji, odmah posle Gereta Berija, koji je odigrao 653. Tokom karijere igrao je za Njukasl, Aston Vilu, Mamčester siti i Liverpul.

Milner ima 38 godina i sedam godina je stariji od trenera njegove ekipe Fabijana Hircelera.

Nesvakidašnji meč u Njukaslu

Njukasl je na “Sent Džejms Parku” pobedio Sautempton sa minimalnih 1:0. Ali to nije delovalo da će biti slučaj posle pola sata igre, pošto je u 28. minutu Fabijen Šer dobio bizaran crveni karton.

Ipak, domaćin je poveo u 45. minutu nakon katastrofalne greške golmana Mekartija, koji je poklonio loptu protivniku. To je iskoristio Žoelinton za, ispostaviće se, jedini gol na utakmici.

U drugom poluvremenu “sveci” su očekivano dominirali, stvarali dosta šansi, ali prosto nisu uspeli da zatresu mrežu Nika Poupa.

Stravičan lom noge, pa prvi GG u sezoni

Fudbaler Notingem Foresta Danilo doživeo je tešku povredu leve noge na meču protiv Bormuta i to je ono što je obeleđilo ovaj meč. Saigrači na terenu su plakali kada su videli slomljen članak na levoj nozi Brazilca.

Na kraju su Notingem i Bornmut podelili bodove rezultatom 1:1, što je jedini “gol-gol” meč u prvih šest nove sezone. Domaći su poveli u 23. minutu golom Krisa Vuda, a bod Bornumutu obezbedio je Atoan Semenjo pogotkom u 87. minutu.