Gabrijel postiže gol protiv Totenhema; Foto: Beta/AP/Kin Cheung

Arsenal vlada Londonom! Gabrijel preskočio sve i rešio tuču u derbiju – “svrake” iskljucale “vukove”

Verovatno će mnogi kladioci reći kako veliki derbi severnog Londona nije ispunio očekivanja, jer smo videli samo jedan pogodak. Međutim, ako gledamo utakmicu u celini, bio je ovo pravi ljuti rivalski derbi u kome su fudbaleri Arsenala savladali Totenhem rezultatom 1:0 (0:0).

Videli smo pravi derbi u okviru 4. kola engleske Premijer lige, u kome su se igrači u nekoliko situacija gotovo potukli na terenu. Često su oštro startovali, uklizavali i pravili oštre prekršaje, ali malo šansi… I na kraju je jedna situacija sve rešila.

Bilo je to u 64. minutu kada je posle kornera Gabrijel Magaljaeš nadskočio svih preostalih 21 igrača na terenu i zakucao loptu u mrežu Vikarija. Ispostaviće se, tako je i rešio pitanje pobednika.

Totenhem nije pokazao dovoljno kvaliteta da bi došao do izjednačenja, iako je bilo nekoliko opasnih napada. Međutim, “tobdžije” su ipak pokazale kvalitet više i zasluženo dobile najvećeg rivala treći put uzastopno i po ko zna koji put golom iz pekida.

Fudbaleri Arsenala se nalaze na drugom mestu na tabeli sa 10 bodova, dok je Totenhem tek 13. sa samo četiri osvojena boda. U sledećem kolu Tobdžije igraju sa Mančester sitijem, a Pevci dočekuju Brentford.

“Svrake” iskljucale “vukove”

U poslednjoj utakmici 4. runde Premijer lige, Njukasl je gostovao na “Molinou” gde je savladao Vulverhempton rezultatom 2:1.

Nije delovalo da će biti tako, pošto je domaćin vodio od 36. minuta kada je Mario Lemina nagovestio da bi “vukovi” mogli da pojedu “svrake”. Međutim, bilo je drugačije. Odnosno, sve se promenilo za samo šest minuta.

U 75. minutu je Njukasl izjednačio preko Fabijana Šera, da bi preokret doneo Harvi Barns u 80. Tako su, na kraju, “svrake” bile te koje su iskljucale “vukove”.