Ben Vajt (levo) je odneo ceo plen (Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Arsenal vodio, pa morao da preživljava: “Pevci” će žaliti zbog 1. poluvremena (VIDEO)

Od potencijalne katastrofe do drame! Sjajan Derbi Severnog Londona odigrali su Totenhem i Arsenal, a gosti su odneli ceo plen (2:3), posle velike borbe i održali se na liderskoj poziciji sa četiri boda ispred Mančester sitija, koji ima dve utakmice manje.

Kako je teklo prvo poluvreme izgledalo je da će “Pevci” doživeti pravu katastrofu jer je Arsenal sa lakoćom došao do prednosti od tri gola. Hojbjerg je postigao autogol u 15. minutu, zatim Saka u 27. posle sjajne kontre povisio na 2:0, a šah-mat bio je pogodak Haverca glavom posle kornera Deklana Rajsa.

Totenhem je tokom prvih 45 minuta imao veći posed, poništen mu je i gol Van de Vena u 25. minutu zbog ofsajda, pa je delovalo da Arsenal drži utakmicu u svojim rukama.

Međutim, uporni Totenhem je u drugom poluvremenu uspeo da “zakuva” utakmicu i to pravo niodkud. Romero je u 64. minutu kaznio veliku grešku golmana Raje, a prava drama usledila je u 88. kada su “Pevci” dobili jedanaesterac, jer je Rajs šutnuo Dejvisa u šesnaestercu.

Siguran egezekutor bio je Son, koji je uveo meč u dramatičnu završnicu. u Dodatnih šest minuta nadoknade pokušao je Totenhem da dođe do izjednačenja, čak je i golman Vikario išao u napad, ali se Arsenal odbranio i sačuvao vredne bodove u borbi za titulu.

Iraolin Bornmut je hit!

U drugom popodnevnom susretu 35. kola Premijer lige, Bornmut je pobedio Brajton na svom terenu sa 3:0. Strelci za popularne “Trešnjice” bili su Senesi u 13. i Unal u 52. i Klajvert u 87. minutu.

Sjajni tim Andonija Iraole se drugom pobedom u nizu približio osmoplasiranom Vest Hemu koji ima bod više i tako krunisao sjajnu debitantsku sezonu španskog stručnjaka na Ostrvu.