Vile Liverpul

Aston Vila brojala do četiri protiv Čekićara: Votkins opravdao poverenje navijača

Fudbaleri Aston Vile pobedili su kao domaćini ekipu Vest Hema rezultatom 4:1 u devetom kolu Premijer lige

Ekipa Unaija Emerija je do ubedljive pobede na “Vila parku” stigla vrlo uverljivom i napadačkom igrom, te tako upisala šesti trijumf. Trenutno je peta na tabeli sa 19 bodova i ima samo dva manje od vodećeg Mančester sitija, nasuprot “čekićarima”, koji su ostali deveti sa 14 poena

Aston Vila je bila bolja u prvom poluvremenu i nije dopustila mnogo šansi gostima iz Londona. Jedini pogodak u prvom delu igre desio se u 30. minutu kada je Oli Votkins odložio povratnu do Daglasa Luiza koji je sa 22 metra savladao Areolu za 1:0.

Mogao je i Votkins da se upiše i u strelce u prvom poluvremenu, posle proigravanja Diabija šutirao je fantastični napadač pored stative, pa je rezultat ostao nepromenjen. Još uzbudljivije bilo je u drugom poluvremenu, pošto je posle nekoliko minuta Alvarez oborio Konsu i napravio penal, a precizan sa 11 metara ponovo je bio odlični Daglas Luiz za 2:0.

Boven smanjio na 2:1

Samo četiri minuta kasnije, u 56. Boven je uz mnogo sreće savladao Martineza. Šutirao je iskosa sa desne strane, loptu je zakačio Pau Tores te je ona otišla u kontra ugao za 2:1. Vest Hem je nakon tog gola delovao opasnije, krenuo je u ofanzivu, Zuma je imao solidan pokušaj glavom posle kornera, ali je gađao preko gola.

Međutim kada je delovalo da će Vest Hem stići do izjednačenja, u 74. minutu neverovatni Oli Votkins je rešio sve dileme oko pobednika. Primio je jednu dugu loptu na levom boku, napravio biciklicu i poslao loptu pod prečku za 3:1.

Rezervisti za kraj

Treći gol potpun je dotukao goste, iako je Dejvid Mojes pokušao sa izmenama da vrati u meč svoju ekipu Vest Hem je do kraja primio još jedan gol. U 89. minutu akciju su izveli rezervisti, Tilemans je proigrao Leona Bejlija koji je maestralno savladao Areolu za ogromnih 4:1.

Aston Vila je sada peta na tabeli sa 19 bodova, samo dva manje od trenutnog lidera Mančester sitija, dok je Vest Hem deveti sa 14.