Aston Vila gazi prema Ligi šampiona, Palas “petardirao” Vest Hem u derbiju Londona (VIDEO)

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Notingem Forest sa 2:0 u prvom nedeljnom meču 34. kola engleske Premijer lige. Za oba tima ovo je bila izuzetno važna utakmica za potencijalni beg iz opasne zone, a do tri boda domaći su došli posle po jednog gola u svakom poluvremenu.

Prvi gol na utakmici viđen je u 29. minutu, Idriza Gej je pomalo traljavo šutirao sa 20 metara, a lopta se nekako provukla pored stative i prevarila golmana Selsa za 1:0. Mnogo bolji udarac uputio je Meknil u 76. minutu kada je opalio sa skoro 25 metara i postavio konačnih 2:0.

Everton je sa 30 bodova ostao na 16. mestu na tabeli, ali sa četiri poena prednosti u odnosu na Notingem Forest (26), koji se nalazi na 17. poziciji.

Aston Vila slavila posle preokreta

Aston Vila je u Birmingemu savladala Bornmut sa 3:1. Vila je nastavila da “gazi” prema Ligi šampiona i sada na željenom četvrtom mestu ima 66 bodova, šest više, uz dve utakmice više, od Totenhema.

Bornmut, koji ima 42 boda na 13. poziciji, pružio je snažan otpor na “Vila parku” i poveo u 31. minutu, kada je Solanke savladao Emilijana Martineza iz penala.

Nije ekipa Unaja Emerija ličila na sebe u prvom poluvremenu, Bornmut je propustio još dve šanse da to dodatno kazni i onda je on kažnjen u 45. minutu.

Bejli je povukao kontru sa svoje polovine i sjajnim pasom proigrao Rodžersa na levoj strani, ovaj briljantnim “lažnjakom” izbacio čuvara, prebacio loptu na desnu nogu i sa šest metara je zakucao pod prečku, za 1:1.

Preokret je viđen u 57. minutu. Votkins je pasom u prazan prostor “spojio sa golom” Musu Dijabija, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu za 2:1. U 78. minutu treći gol za Vilu dao je Leon Bejli.

Palas demolirao Vest Hem u gradskom derbiju

Kristal Palas je onaj veliki trijumf protiv Liverpula u prošlom kolu od 1:0 potvrdio tako što je “do nogu” potukao Vest Hem sa 5:2.

“Čekićari” prosto nisu znali šta ih je snašlo u prvom poluvremenu, pa je rezultat u 20. minutu glasio 3:0. Mrežu gostiju su redom pogađali Olis u sedmom, Eze u 16. i Emerson, koji je postigao autogol. Već u 31. je bilo 4:0, strelac je bio Mateta, a Vest Hem je u 40. minutu uspeo da dođe do gola preko Antonija.

U nastavku je “brodolom” gostiju kompletiran. Mateta je u 64. minutu povisio na 5:1, a konačnih 5:2 je postavio Tajrik Mičel, autogolom u 89. minutu.

Palas posle ove pobede ima 36 bodova na 14. mestu i može se reći da je obezbedio opstanak, dok je Vest Hem osmi sa 48 bodova.