Aston Villa's John McGinn celebrates after scoring his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Aston Villa and Arsenal at Villa Park in Birmingham, England, Saturday, Dec. 9, 2023. (AP Photo/Rui Vieira)
Junak: Megin (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Aston Vila se ne šali, ona je ozbiljno u trci za titulu: Posle Sitija i Arsenal pao u Birmingemu!

Drugi put u nekoliko dana Aston Vila je pobedila jednu od najboljih ekipa u Premijer ligi i pokazala da ima ozbiljne namere u borbi za titulu. Nije ekipa Unaja Emerija dominirala kao protiv Mančester sitija (kada je bilo 22:2 u šutevima), ali je rezultat protiv Arsenala bio istovetan (1:0) sa mnogo manje prilika.

Važno je da je jedna lopta završila gde treba i to vrlo rano, već u sedmom minutu, kada je kapiten Džon Mekgin majstorski smestio loptu u mrežu posle dodavanja Liona Bejlija. Bio je to pobedonosni gol kojim je Vila postavila novi klupski rekord – 15 vezanih pobeda na svom terenu.

Napao je posle toga Arsenal, ali je i propustio tri velike prilike za izjednačenje u završnici prvog poluvremena. Dva puta Odegard i jednom Martineli nisu mogli da nađu prolaz pored sjajnog Dibua Martineza koji je sjajno branio.

Drugo poluvreme je teklo u istom ritmu, Arsenal je imao posed lopte, napadale su Tobdžije i stvarale šanse. U 47. minutu Žezus je pao u protivničkom šesnaestercu, ali nedovoljno da bi sudija pokazao na jedanaesterac.

Deset minuta kasnije Saka je iz dobre pozicije šutirao preko gola, a u 62. minutu je najbolji igrač Arsenala dao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Sve to je mogao da kazni na drugoj strani Votkins, ali je Raja nogom odbranio njegov udarac.

Vrhunac uzbuđenja dogodio se u 90. minutu, Haverc se snašao u protivničkom petercu, postigao je gol, ali ga je odmah poništio sudija Džilet, s obzirom na to da je prethodno Nemac igrao rukom.

Posle provere iz VAR sobe gol je poništen, pa je ekipa koju sa klupe predvodi Unaj Emeri nanela Arsenalu drugi poraz u sezoni u Premijer ligi.