Atalanta Đan Pjero Gasperini

Atalanta upropastila Italijane: Serija A samo na pet timova u LŠ, Partizan trlja ruke, ispao Frozinone (VIDEO)

Atalanta je uradila najgoru stvar po italijanski fudbal koju je mogla. Zbog njene ubedljive pobede nad Torinom od 3:0, Italijani su ostali bez famoznog šestog mesta u Ligi šampiona.

Znate već da je ekipa Đan Pjera Gasperinija osvojila Ligu Evrope, te se zbog toga direktno plasirala u grupnu fazu Lige šampiona.

Zato su Italijani imali šansu za šest mesta u Ligi šampiona, ali da bi se to obistinilo, Atalanta je morala da osvoji maksimalno jedan bod iz preostala dva meča (ima onaj jedan zaostali), ali je ona već u prvom pokušaju uspela da se dokopa četvrte, a na kraju će možda čak i do treće pozicije na tabeli Serije A.

Pogotke su za tim iz Bergama postizali Skamaka, Lukman i Pašalić (pogledajte ih klikom na njihovo prezime).

Prva dvojica u prvom poluvremenu, treći u drugom delu igre.

U drugom meču ovog termina, Napoli je igrao 0:0 sa Lećeom kod kuće.

Пласман обезедио Sofascore

Šta ovo znači za Partizan?

Pošto je Atalanta došla do trijumfa, to znači da Partizan u 2. kolu kvalifikacija za LŠ ne može da igra protiv Salcburga i Slavije, kao ni u eventualnom 3. protiv Benfike.

To znači da će u svom prvom meču u Evropi naredne godine, crno-beli igrati ili protiv Dinama iz Kijeva, ili protiv Fenerbahčea.

Zašto je tako, pročitajte u priloženom tekstu:

Evo ko je bio srećan, a ko nezadovoljan pobedom Atalante – pola Evrope je pratilo ovaj meč

Kada bi se Atalanta, kao pobednik Lige Evrope, našla van četiri najbolja tima svog prvenstva, u Evropi bi sledeće sezone igralo čak deset timova iz Serije A, dok će ih u ovom scenariju biti devet.

Utakmica između Atalante i Torina budno se pratila u pola Evrope i pobeda tima iz Bergama je nekome donela sreću, a nekome nesreću.

Portugalski vicešampion Benfika ulazi direktno u Ligu šampiona umesto Rome, RB Salcburg kao vicešampion Austrije ulazi u treće pretkolo Lige šampiona, kao i praška Slavija, vicešampion Češke. Zbog pobede, treći tim Škotske, Harts, koji je ostao bez direktnog plasmana u Ligu Evrope ide u plej-of, kao i treći tim Ukrajine Krivbas, koji umesto u plej-of ide u treće pretkolo Lige Evrope.

Ostali mečevi poslednjeg kola Serije A

Završeni su poslednji mečevi u ovoj sezoni Serije A, otkrivajući konačan ishod sezone.

Empoli je na svom terenu igrao protiv Rome, a meč je završen rezultatom 2:1 u korist domaćina. Empoli je poveo u 13. minutu golom Kančelijerija. Ipak, u nadoknadi vremena prvog poluvremena Auar je posle asistencije Anđeline postigao gol za izjednačenje na 1:1. Pobedu i opstanak u ligi obezbedio je Empoli u 93. minutu golom Nijanga.

Udineze je ostvario minimalnu pobedu protiv Frozinonea. Jedini gol na meču postigao je Dejvis u 76. minutu.

Utakmica između Lacija i Sasuola nerešena je 1:1. Domaćin je poveo u 60. minutu golom Zakanjija, da bi šest minuta kasnije Viti postavio konačan rezultat.

I Verona je odigrala nerešeno sa Interom, rezultat je bio 2:2. Arnautović je doveo Inter u vođstvo u 10. minutu.

Konačan rasplet situacije je da Roma, zbog današnje pobede Atalante, neće igrati u Ligi šampiona.

Napetije je bilo u borbi za opstanak, gde je Empoli do 93. minuta bio drugoligaš, dok je Frozinone bio tim koji je ostao u Seriji A. Ipak, Empoli je u 93. minutu postigao gol za pobedu od 2:1, pa je tako obezbeđivanje opstanka u ligi.

Kao rezultat toga, Frozinone, zajedno sa Sasuolom i Salernitanom, ispada iz lige i igraće u nižem rangu takmičenja sledeće sezone.