Dijego Simeone; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Atletiko ne da svoju Ligu šampiona: Ni Srbi to nisu mogli da promene

U danu kada je šampionska trka zvanično završena u Španiji, fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su svoj put ka Ligi šampiona. “Jorgandžije” su pobedile u gostima ekipu Majorke rezultatom 1:0 (1:0) u meču 34. kola španske La Lige.

Strelac jedinog gola na celoj utakmici bio je Rodrigo Rikelme već u petom minutu. On je tada uhvatio srpskog reprezentativca Predraga Rajkovića na “krivoj” nozi. Ostao je čuvar mreže “ukopan”, bez reakcije na udarac Rikelmea.

Interesantno, više nije bilo golova, ali uzbuđenja još kako jeste. Pogotovo pred golom Jana Oblaka, koji je u par navrata skidao zicere, pre svih Larinu u Darderu. Slovenački golman je bio izvanredan u situaijama njihovih šuteva.

Za domaće je ceo meč odigrao i Matija Nastasić, dok je od 76. minuta na ovo susretu zaigrao i Nemanja Radonjić.

Majorki je ovo bio treći poraz u poslednjih pet mečeva, uz dva remija, zbog čega je ekipa došla u situaciju i da brine za opstankom u ligi. Samo šest bodova manje ima prvi tim iz zone ispadanja Kadiz, pred poslednja četiri kola sezone.