Atletiko Madrid; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Atletiko tek u 90. minutu srušio Seltu: Alvarez je Simeoneov heroj

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostujućem terenu u Vigu ekipu Selte rezultatom 1:0, u sedmom kolu španske La Lige.

Pobedonosni gol za Atletiko Madrid postigao je Hulijan Alvarez u 90. minutu. Prelepu loptu u srce kaznenog prostora je poslao Antoan Grizman, a tamo se pravo niotkuda pojavio Argentinac i rešio pitanje pobednika.

Srpski fudbaler u redovima Selte Mihailo Ristić propustio je utakmicu zbog povrede.

Atletiko Madrid je treći na tabeli sa 15 bodova, dok se Selta nalazi na 10. mestu sa devet bodova. “Jorgandžije” će u narednom kolu dočekati madridski Real, a Selta će ekipu Đirone.

“Žuta podmornica” potopila Espanjol

Fudbaleri Viljareala pobedili su na gostujućem terenu u Barseloni Espanjol 2:1, u meču sedmog kola španske Primere. “Žuta podmornica” je tako skočila na treće mesto sa 14 bodova, a Espanjol je tek na 14. poziciji sa sedam poena.

Poveo je Espanjol golom Žofrea u prvom minutu nadoknade poluvremena, a preokret Viljarealu doneo je pogocima Ajolze Peres u šestom minutu nadoknade prvog dela, te potom u 63. minutu.

U istom terminu, Las Palmas i Betis su u Las Palmasu odigrali nerešeno 1:1. Las Palmas je do prednosti stigao u devetom minutu golom Alberta Moleira, a Betis je do izjednačenja stigao pogotkom Đovanija Lo Čelsa u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Las Palmas je na poslednjem, 20. mestu sa tri boda, a Betis je na 11. mestu sa devet poena.