Au, kakav gol Džake! Bajer “petardirao” Ajntraht i produžio rekord na 48 mečeva (VIDEO)

Bajer Leverkuzen je slavio u meču 32. kola nemačke Bundeslige protiv Ajntrahta u Frankfurtu kao gost sa 5:1, čime je produžio rekord nepobedivosti na 48 utakmica. Do kraja sezone, tim Ćabija Alonsa ima još pet mečeva i priliku da ostane upisan u analima za sva vremena kao nepobedivi.

Da bi to uradili, ne smeju da izgube u poslednja dva meča Bundeslige, protiv Bohuma i Augsburga, treba da osvoje i Kup Nemačke protiv Kajzerslauterna, kao i da ne izgube od Rome, u revanđu polufinala a zatim i u finalu Lige Evrope, protiv Marselja ili Atalante.

Nije ni Ajntraht uspeo da ih omete u nameri, šta više, doživeli su težak poraz pred svojim navijačima.

Međutim, nemačka javnost pored fantastičnog skora “Farmaceuta” bruji i o fantastičnom golu švajcarskog reprezentativca Granita Džake. Igrao se 12. minut kada je posle gužve u šesnaestercu jedan od štopera domaćih izbacio loptu iz kaznenog prostora, pravo na nogu Švajcarcu.

Lopta se otkotrljala tačno do Džake koji je udarcem sa 25 metara matirao golmana Ajntrahta. Kako bi rekao jedan navijač – “Sela mu je”, a svi igrači Bajera oduševljeni fantastičnim golom potrčali su u zagrljaj Švajcarcu albanskog porekla.

Izjednačujući gol na meču postigao je Hugo Ekitike u 32. minutu, ali pre odlaska na pauzu, Patrik Šik je vratio prednost na stranu šampionske ekipe. U nastavku smo videli potpunu dominaciju gostiju, takođe i dva penala kojima su rešili meč u svoju korist.

Prvi jedanaesterac je u gol pretvorio vezista Palasios u 58. minutu, dok je četvrti pogodak bio delo Frimponga u 77. Na kraju je konačan rezultat postavio Viktor Bonifejs iz penala u 89. koji je u igru ušao u poslednjih pola sata.

Leverkuzen je odavno osvojio titulu u Nemačkoj, imaju 84 boda, čak 15 više od drugoplasiranog Bajerna, dok je Ajntraht na šestom mestu i trebalo bi naredne sezone da igra u grupnoj fazi Lige Evrope.