Milan Gajić; Foto: Youtube/Arena Sport TV

Au, šta je uradio Milan Gajić! Dva spektakularna evrogola u moskovskom derbiju (VIDEO)

Ako ste zaboravili gde je i šta radi Milan Gajić, ovo veče je tu da vas podseti. Srpski defanzivac nastupa za CSKA iz Moskve i veoma mu prija boravak u Rusiji. To se najbolje videlo sa dva magična poteza kojima je obeležio je najveći derbi Rusije.

“Armejci” su gostovali ljutom rivalu Spartaku na “Otkriće areni”, a gradski derbi na kraju je završen rezultatom 2:2. A oba gola za CSKA postigao je Milan Gajić.

Bivši fudbaler Crvene zvezde i Bordoa je prvi gol dao u 31. minutu. Na maestarlan način je iz prve zahvatio loptu i “kiflom” matirao protivničkog golmana. Nije imao nikakvu šansu da ovo odbrani.

Samo 10 minuta kasnije to je “neutralisao” Kvinsi Promes na gotovo identičan način. Ali, tu nije bio kraj Gajićevom spektaklu. U 61. minutu je još jednom raspalio navijače gostujućeg tima.

Opet je sa iste pozicije, samo na drugoj strani terena, izveo majstoriju. Ovog puta je pogodio bliže rašlje. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača i samo ulepšala Gajićev drugi pogodak.

Ipak, CSKA nije izdržao do kraja. U šestom minutu sudijske nadoknade Medina je doneo konačnih 2:2. ALi, time nije ni za nijansu ublažio utisak Gajićevih majstorija.

Spartak i CSKA su, posle ovog remija, na deobi petog mesta ruske Premijer lige sa 17 osvojenih bodova. Prvi je Krasnodar, sa Vladimirom Ivićem na klupi i čak 27 bodova.