Printscreen: X/@centregoals

Au šta uradi, crni golmane: Ovoj grešci se smeje cela Evropa

Nesvakidašnji gol viđen je na utakmici između Hajdenhajma i Ajtrahta iz Frankfurta u 24. kolu Bundeslige. Greška golmana domaćih skupo je kažnjena, te gosti iz grada na Majni na poluvremenu vode sa 1:0.

Kevin Miler golman domaće ekipe napravio je grešku koja se sve ređe viđa u profesionalnom fudbalu, ali i nakon katastrofe domaći navijači su bodrili ekipu ali i nesrećnog čuvara mreže.

Imao je Hajdenhajm loptu u posedu, krenuli su iz zadnje linije da grade napad u 39. minutu kada je prva borbena linija Ajtrahte krenula u presing. Nije se uspaničio štoper domaćih već je lagano odložio loptu ka golmanu, tako spora lopta da je jedva stigla do Milera.

Golman je omašio loptu koja je završila iza njegovih leđa za 1:0 iako gosti nisu mnogo više pokazali od domaćih u prvom poluvremenu na odmor će otići zadovoljniji. Auto gol se piše Benediktu Gimberu štoperu Hajdenhajma iako možemo reći da je on najmanje kriv u ovoj situaciji.

HAjdenhaj koji je i najveće iznenađenje dosadašnjeg dela lige bi eventualnim porazom skliznuo na 11. poziciju tabele, dok bi Ajntraht pobedom osigurao 6. mesto bar još dva kola.