Augsburg's Philip Tietz takes a shot on goal during the German Bundesliga soccer match between FC Augsburg and 1. FC Heidenheim at the Voith-Arena in Heidenheim, Germany, Sunday, Oct. 22, 2023. (Bernd Wei'brod/dpa via AP)
Filip Tic, Foto: Beta/Bernd Wei'brod/dpa via AP

Augzburg kao Đirona: Od 2:0 do 2:3 na poluvremenu i petardu na kraju, Keln “skinuo” maler

Augzburg je posle 2 poraza stigao do pobede i to u ludom meču protiv Hajdenhajma 5:2 u okviru 8. kola Bundeslige.

Fenomenalnu utakmicu su mogli da posmatraju ljubitelji fudbala, u kojoj su viđen preokret baš kao u Španiji na meču Đirona – Almerija. Samo što je ovde gost gubio 2:0, a potom do kraja poluvremena preokrenuo i na kraju slavio ubedljivo.

Za minut je domaćin, preko Klajndinsta i Besta, stigao do velikih 2:0. Međutim, to je bila samo najava za ono što će se dešavati u nastavku.

Tic u 29, Pedersen u 41. i Demirović u 42 doneli su totalni preokret. Ubedljivu pobedu su potvrdili Udokai i Redžbekaj golovima u drugom poluvremenu.

Kelnova prva pobeda

Fudbaleri Kelna su konačno upisali pobedu u Bundesligi ove sezone. Oni su savladali Borusiju iz Menhengladbaha 3:1.

Dva puta je Kajnc pogađao sa “bele tačke”, dok je Valdšmit potvrdio trijumf. Pogodak za goste je postigao Elvedi.