Lajpcig vs Jang Bojs

Austrijski Šlager presudio Mladim momcima

Ekipa Lajpciga savladala je na gostovanju ekipu Jang Bojsa rezultatom 3:1. Mladi momci i Lajpcig se nalaze u grupi G sa Crvenom zvezdom i Mančester sitijem, koji će večeras odigrati svoj duel prvog kola Lige šampiona na “Etihad” stadionu u Engleskoj (21.00).

Lajpcig je poveo već u prvom poluvremenu golom Simakana glavom posle fantastično izvedenog kornera Rauma u trećem minutu. Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 1:1, a strelac za Jang Bojs bio je Elija koji je u 33. minutu uputio neodbranjiv udarac ka golu nemačkog tima.

Imao je Lajpcig veći posed lopte i inicijativu ka golu protivnika u nastavku, a u 73. minutu Šlager je ponovo doveo u prednost goste. Poslednji udarac timu iz Berna zadao je slovenački reprezentativac Benjamin Šeško u trećem minutu nadoknade.

Navijači crveno-belih su svakako navijali za poraz švajcarske ekipe, zbog predviđanja mnogih stručnjaka da će se upravo sa njima boriti za treće mesto i plasman u nokaut fazu Lige Evrope.