Srđan Babić Litvanija Srbija
Srđan Babić (Foto: MN Press)

Babić doneo pobedu Spartaku u 91. minutu: Moskva se poklonila “novom Nemanji Vidiću” (VIDEO)

Reprezentativac Srbije Srđan Babić doneo je moskovskom Spartaku velika tri boda. Momak iz Banjaluke bio je strelac jedinog pogotka protiv Sočija u meču završenom rezultatom 1:0.

Uzdanica Dragana Stojkovića Piksija je tako prekinula mučenje svoje ekipe. Crveno-beli iz Moskve nisu pobedili mesec i deset dana pre ovog duela iz osmog kola Premijer lige.

Ovo je, inače, bio njegov drugi pogodak, nakon što je prethodno u Kupu bio strelac protiv Dinama, gradskog rivala.

Bolji početak karijere u Moskvi, gde je prešao iz Almerije za 5.000.000 evra, nije mogao da očekuje. Da stvari budu još zanimljivije, Babić je pogodak postigao nogom, iako je na terenu bio najviši fudbaler.

Soči je odolevao dugo sve do prvog minuta nadoknade drugog poluvremena. Stameni štoper odlično je reagovao u kaznenom prostoru, iskoristio je dodavanje Kvinsija Promesa i grešku Ekvadorca Kristijana Noboe. Dobro je odreagovao u blizini gola koji je branio Nikolaj Zabolotnji (do tog momenta nepogrešivi).

Spartak je sa ova tri buda skupio 13 i sada lakše diše, jer je u prethodna četiri kola klub iz Moskve osvojio samo bod. Možda ovaj Babićev pogodak i gusta pobeda budu znak boljih igara za tim .

I Babićev brat bio strelac u pobedi ovog vikenda

Zanimljivo da je njegov mlađi brat Nebojša Babić u petak bio strelac u trijumfu njegovog kluba Laktaši protiv Željezničar Sport Team-a, takođe rezultatom 1:0.

Inače, ruski novinari su odmah pronašli način da nadenu nadimak Babiću, a s obzirom na to da je štoper, da je igrao u Zvezdi, kao i da je iz Srbije, jasno je bilo da će ih odmah asocirati na Nemanju Vidića, koji je u Spartaku proveo period od leta 2004. do januara 2006. godine. Od nekolicine javnih ličnosti iz tamošnjeg sveta fudbala dobio je epitet “novog Vidića”, od nekih, verovali ili ne, čak i pre same utakmice.