SEYDOUBA SOUMAH Sejduba Suma, fudbaler Novog Pazara, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 07.04.2024. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Novi Pazar
Sejduba Suma je promašio penal na meču Novi Pazar - Spartak Subotica, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Babić obezbedio Spartaku opstanak, u Ivanjici pao sjajan gol “makazicama” (VIDEO)

Spartak iz Subotice je i matematički obezbedio opstanak u Superligi Srbije pobedomna gostovanju u Novom Pazaru od 1:0 golom Ilije Babića u drugom poluvremenu.

U sadržajnoj utakmici, derbiju plej-auta, na Gradskom stadionu kraj Jošanice, krivac za poraz domaćina je bivši igrač Partizana Sejduba Suma. Gvinejac je u 45. minutu promašio jedanaesterac, tačnije pogodio prečku, u nastavku se lopta odbila do Srećkovića, ali je on šutirao preko gola.

I kazna za takav promašaj je stigla u 74. minutu kada je Ilija Babić sjajno ušao u šesnaesterac i još bolje šutirao, neodbranjivo za golmana Novog Pazara.

Domaćine ovaj poraz ne košta mnogo s obzirom na to da su još ranije obezbedili opstanak.

Ritam Jamajke u Ivanjici

Javor i Voždovac igrali su u Ivanjici nerešeno (1:1), dok u duelu između Radničkog i IMT-a u Nišu nije bilo golova (0:0). Zanimljivo je da su strelci oba gola na meču u Ivanjici bili zemljaci sa egzotične Jamajke, igrači koji su u srpski fudbal stigli sa pozajmica iz klubova iz Italije i Francuske.

Javor je poveo u sedmom minutu lepim golom “makazicama” fudbalera Salernitane 24-godišnjeg Trivantea Stjuarta. Međutim, sredinom poluvremena, istakao se njegov četiri godine stariji zemljak Džunior Fremings.

Prvo je u 22. minutu pogodio stativu, a onda četiri minuta kasnije uspeo da savlada domaćeg golmana Strahinju Manojlovića. Šansi je bilo i u drugom poluvremenu, ali ne i golova, pa je na kraju zabeležen verovatno i najpravedniji ishod koji i jedne i druge ostavlja do kraja u grčevitoj borbi za opstanak.

Fudbaleri Železničara ostvarili su ubedljivu pobedu u Pančevu protiv poslednjeplasiranog Radnika iz Surdulice (4:0). U narednom pretposlednjem kolu igraju Železničar – Novi Pazar, Radnički Niš – Javor, Radnik – Spartak i IMT – Voždovac.