Bundesliga, Ćabi Alonso

Bajer Leverkuzen je najluđi tim na planeti: Gubio 0:2, pa u nadoknadi okrenuo i otišao dalje

U terminu od 21. sata odigrane su i preostale četiri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope. Prva priča je definitivno Bajer Leverkuzen.

Karabag je vodio 0:2 protiv Bajer Leverkuzena 20 minuta pre kraja, ali je nemački tim uspeo da izbegne prvi poraz u sezoni i ispadanju. Ne samo to, preokrenuo je pre produžetaka i prošao dalje.

Prvi meč u Azerbejdžanu završen je rezultatom 2:2 i očekivalo se da nemački tim večeras uslovno rečeno lagano slavi.

Međutim, nakon 58 minuta igre su poveli gosti. Leandro Andrade je asistirao, a pogodio je Zubir za muk u Leverkuzenu.

Nedugo zatim, gosti ostaju s igračem manje. Cafarkulijev je napravio faul i zaustavio kontru Bajera, dobio žuti karton, a nakon intervencije VAR-a i crveni.

Ni to nije poremetilo Karabag koji ubrzo postiže i drugi pogodak. Strijelac drugog gola za Karabag bio je Juninjo na asistenciju Vešovića nakon još jedne kontre.

Pet minuta kasnije je Bajer Leverkuzen smanjio preko Frimponga, a onda smo gledali dramatičnu završnicu u kojoj je, logično, više napadao domaći tim.

Neverovatno je bilo na koji način i koliko su šuteva blokirali gosti. Međutim, igrao se treći minut sudijske nadoknade kada Šik pogađa za 2:2 i produžetke. Neverovatan novi povratak Leverkuzena koji ove sezone nema nijedan poraz!

U četvrtfinalu su već Benfika, Milan, Viljareal i Vest Hem. Sada su im se pridružiti, dakle, još Liverpul, Roma, Atalanta i Bajer Leverkuzen.

Podsetimo, sutra će biti održan žreb četvrtfinala i polufinala sva tri UEFAtakmičenja – Lige šampiona, Lige Evrope i Lige konferencija.