Leverkusen's players celebrate after Mainz's Sepp van den Berg scored an own goal, during a German Bundesliga soccer match between FSV Mainz 05 and Bayer Leverkusen, at the Mewa Arena in Mainz, Germany, Saturday Sept. 30, 2023. (Uwe Anspach/dpa via AP)

Bajer nastavlja da dominira: Lajpcig se mučio pa dao dva gola za dva minuta

Završene su poslednje tri utakmice 11. kola nemačke Bundeslige, a u današnjem programu viđeno je golova. Najzanimljivije je bilo u Leverkuzenu gde Bajer nastavlja da dominira.

Bajer iz Leverkuzena savladao je Union Berlin na Baj areni rezultatom 4:0. Bajer je poveo pogotkom Alehandra Grimalda u 23. minutu, nakon akcije u kojoj je učestvovao i Florijan Virc.

Prednost je duplirao Kosunu u 57. minutu, posle kornera koji je izveo Hofman. Džonatan Tah je postigao treći pogodak za svoj tim u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Nejtan Tela, pojačanje iz Sautemptona, svojim prvim pogotkom u sezoni.

Farmaceuti su stigli do devetog uzastupnog trijumfa u nemačkom prvenstvu, a ukupno 12. u svim takmičenjima. Izabranici Ćabija Alonsa ne znaju za poraz od početka sezone – ukupno 16 utakmica. Bajer nije tako uspešan bio još od promocije u Bundesligu 1976. godine.

Bajer postao rekorder

Bajer se tako vratio na čelo tabele – sada ima 31 bod od moguća 33 i savladao je sve ovosezonske rivale u Bundesligi osim branioca titule Bajern. Niko nije sakupio više bodova od ove generacije Farmaceuta u prvih 11 kola Bundeslige – samo je Bajern ponovio taj uspeh u sezoni 2015/16.

Union je zabeležio 13 poraz na prethodnih 14 mečeva – remizirali su samo sa Napolijem – i na taj način ostao na poslednjem mestu Bundeslige sa šest bodova.

Verder i Ajntraht remizirali

Utakmica na Vezer stadionu u Bremenu završena je rezultatom 2:2 (1:0)

Domaći tim ispustio je dva gola prednosti. Poveo je u finišu prvog poluvremena golom iz jedanaesterca. Knauf je oborio Štagea, a kazneni udarac Marvin Dukš pretvorio u vođstvo – 1:0.

Prednost Verdera duplirao je bivši fudbaler Ajntrahta Kolumbijac Rafael Bore u 50. minutu – 2:0.

U tim trenucima izgledalo je da će Zeleni doći do sva tri boda, ali tako nisu mislili gosti. Prvo je Eljes Škiri sjajnim udarcem u 65. minutu smanjio vođstvo domaćina, a deset minuta kasnije Hrvoje Smolčić izjednačio posle sjajne kombinacije.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je ceo meč za ekipu Verdera. Nakon reprezentativne pauze Verder će ugostiti lidera na tabeli Bajer iz Leverkuzena, dok u Frankfurt stiže ekipa Štutgarta.

Lajpcig slavio posle velikih muka

U polsednjoj utakmici dana odigrana je u Lajpcigu gde je domaći tim ugostio ekipu Frajburga, videli smo napetu utakmicu do samog kraja. Lajpcig je slavio 3:1 i to golom iz penala u 79. minutu.

Prvi gol na meču viđen je u šestom minutu, gol za Red Bul dao je Ćavi Simons. Tako potvrdivši sjajnu formu u kojoj se nalazi, on je dao gol i u Ligi šampiona protiv Crvene zvezde. U prvom poluvremenu viđen je i gol Frajburga, u 45+6 je gol za goste postigao Merlin Rohl.

Onda je usledilo mučno branjenje Frajburga i konstantni napadi Lajpciga. Što je rezultovalo penalom u 79. minutu koji je u gol pretvorio Openda. Treći gol je pao posle samo dva minuta strelac je bio Baumgartner posle kontranaada.

Lajpcig je na četvrtoj poziciji sa 23 poena, a Frajburg iz 11 kola ima 14 bodova i nalazi se na osmoj poziciji.