Hari Kejn Bajern Minhen Bundesliga

Bajern brojao do sedam, Hari Kejn prestigao Gerda Milera: Zvezdin rival iz Lajpciga se zahuktava (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena nastavljaju da dižu formu kako sezona sve više odmiče. U okviru 5. kola Bundeslige na svom terenu deklasirali su Bohum sa 7:0.

Strelci za velikana iz Bavarske bili su Erik Čupo-Moting u četvrtom, Hari Kejn (het trik) u 13, iz penala u 54. i 88, Matajs de Liht u 29, Leroj Sane u 38. i Matis Tel u 81. minutu.

Inače, ovim golovima Kejn je oborio rekord jedne od najvećih legendi Bajerna – Gerda Milera, kome je nedavno otkrivena i statua ispred Alijanc arene. Miler je dao pet golova u prvih pet utakmica za Bajern u Bundesligi, Kejnu je to za rukom pošlo čak sedam puta.

Bajern je prvi na tabeli sa 13 bodova, a Bohum je na 14. poziciji sa tri poena.

U narednom kolu, tim Tomasa Tuhela će gostovati Lajpcigu, dok će Bohum dočekati Borusiju Menhengladbah.

U istom terminu, Borusija Dortmund je kao domaćin pobedila Volfsburg sa 1:0, golom Marka Rojsa u 68. minutu. Borusija je na petom mestu sa 11 bodova, a Volfsburg je na sedmom mestu sa dva boda manje.

Lajpcig, rival Crvene zvezde u Ligi šampiona (u trećem i četvrtom kolu) u gostima je slavio nad Borusijom iz Menhengladbaha minimalnim rezultatom (1:0). Jedini pogodak postigao je Timo Verner u 75. mintu.

U ostalim mečevima, Augzburg je kao domaćin savladao Majnc sa 2:1, a Hofenhajm je u gostima pobedio Union Berlin sa 2:0.