Bayern's Jamal Musiala, center, heads the ball pressured by Leipzig's Mohamed Simakan during the German Bundesliga soccer match between Leipzig and Bayern Munich, at the Red Bull Arena stadium in Leipzig, Germany, Saturday, Sept. 30, 2023. (AP Photo/Matthias Schrader)
Džamal Musijala u skoku (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Bajern gubio s 2:0, pa osvojio bod u derbiju: Večiti šampion pao sa vrha Bundeslige

Derbi šestog kola Bundeslige između Lajpciga i Bajerna završen je bez pobednika (2:2). Bajern je ovim remijem pao s vrha tabele u nemačkom prvenstvu, a pretekli su ga Bajer Leverkuzen i Štutgart.

Lajpcig je poveo u 20. minutu kada je Openda na dodavanje Šlagera pobegao gostujućoj odbrani i pogodio za 1:0. Šest minuta kasnije defanzivac Lukeba je povisio na 2:0.

Golman gostiju Ulrajh loše je procenio centaršut iz kornera, a Openda je samo spustio loptu za saigrača, koji nije imao težak zadatak da duplira prednost.

Ipak, Bajern je uspeo da se vrati u drugom poluvremenu i nauči protivnika da je 2:0 najopasniji rezultat.

Prvo je Hari Kejn samnjio zaostatak iz jedanaesterca u 57. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Liroj Sane u 70. iz kontranapada na dodavanje Džamala Musijale.

Leverkuzen posle ovog kola ima dva boda više, a Štutgart bod od bavarskog giganta. Lajpcig je peti s bodom manje od Bajerna.