Tomas Miler (Bajern - Frajburg)
Uzaludna radost Tomasa Milera (Foto: Beta/AP)

Bajern ispustio još dva boda, Leverkuzen u nedelju može na +10 (VIDEO)

Odavno ništa više ne zavisi u Bundesligi od Bajerna iz Minhena, a lider Bajer iz Leverkuzena mogao bi u nedelju da ode na velikih deset bodova prednosti posle novog kiksa aktuelnih šampiona Nemačke. Tim Tomasa Tuhela izgubio je još dva boda na gostovanju u Frajburgu – 2:2 (1:0).

Poveli su domaćini preko kapitena Kristijana Gintera, i to posle pravog flipera pred golom Bavaraca u 12. minutu, ali je do odlaska na odmor Bajern izjednačio lepim udarcem mladog Matijasa Tela u 35.

Imao je Bajern više od igre u drugom poluvremenu, golman Frajburga Atobolu je nekoliko puta spašavao svoj tim, ali nije mogao ništa u 75. minutu kada je sjajni Džamal Musijala sve sam uradio na levom krilu i preciznimudarcem pogodio za 2:1.

Mnogima se učinilo da će Bajern sačuvati stečenu porednost u finišu, ali je u 87. minutu usledio novi šok. Posle gužve u šenaestercu i ubacivanja iz auta, iskusni Lukas Heler je opalio sjajan volej, neodbranjivo u sam ćošak Nojerovog gola za veliku radost domaćina i vredan bod.

Ukoliko u nedelju bude slavio od 15.30 časova na gostovanju u Kelnu, lider iz Leverkuzena će imati čak deset bodova prednosti na vrhu Bundeslige, tačno deset kola pre kraja šampionata.

Fudbaleri Bajerna sredinom nedelje igraju revanš osmine finala Lige šampiona protiv Lacija. Na tom meču juriće gol zaostatka, ali kako su večeras izgledali, ne miriše na dobro.