FK Bajern Minhen

Bajern istresao sve frustracije protiv Majnca: Kejn dao het-trik, ali titula je i dalje tamo daleko (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena izdominirali su u okviru 25. kola protiv fudbalera Majnca. Slavili su sa ogromnih 8:1 i tako formu iz meča sa Laciom preneli u Bundesligu.

Opet je Hari Kejn igrao sjajan meč, postigavši het-trik, pa zbog toga činjenica da će Bavarci teško do nove titule zvuči još čudnije.

Dakle, Kejn je postigao het-trik, dok su mrežu Majnca zatresli i Gorecka 2k, Miler, Musijala, Gnabri, dok je Amiri postigao počasni pogodak za goste.

Borusija Menhengladbah i Keln odigrali su fenomenalan meč, završen je rezultatom 3:3, posle dosta preokreta, a u gostima je Denis Huseinbašić upisao odličnu asistenciju za treći gol Daunsa. Pored pogotka Dvonsa, Alidu je postigao dva gola za Keln. Hak je bio dvostruki strelac za domaće, a mrežu Jarčeva zatresao je i Honorat.

Augsburg je dočekao novog člana Bundeslige koji ove sezone igra veoma dobro protiv ekipe Hajdenhajma i ostvario vredan trijumf od 1:0, a gol odluke postigao je Guveleuv u 22. minutu meča. Naš Ermedin Demirović je i na ovom meču predvodio ekipu Augzburga kao kapiten.

RB Lajpcig je na domaćem terenu opravdao ulogu favorita protiv Dramštata i slavio rezultatom 2:0. Išervud je postigao autogol, a za domaće i Baumgartner.

U poslednjem meču subotnjeg programa Borusija Dortmund je kao gost pobedila Verder sa 2:1. Gosti su poveli u 21. minutu pogotkom Donjela Malena, da bi prednost žuto-crnih duplirao Džejdon Sančo svojim prvencem ove sezone u dresu Borusije u 38.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena direktan crveni karton dobio je austrijski reprezentativac Marcel Sabicer zbog nepreznog starta s leđa. Borusija se u nastavku sa igračem manje povukla, Verder je imao inicijativu, ali je uspeo samo da ublaži poraz golom Justina Gideona Njinmaha u 70. minutu.