(Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini)

Bajern je ozbiljan krš, Lacio “ubio” fudbal, pa ga šokirao! Sveci rutinski ugasili Sosijedad (VIDEO)

Drugo veče u osmini finala Lige šampiona donelo je manje golova nego prvo, ali su domaćini bili na visini zadatka. Pari Sen Žermen je opravdao ulogu favorita protiv Real Sosijedada (2:0), dok je borbeni Lacio šokirao Bajern iz Minhena u Rimu i slavio sa 1:0.

Lacio je zapravo “ubio” fudbal 67 minuta, a onda zadao kobni udarac Bajernu. Ekipa Mauricija Sarija nervirala je ljubitelje fudbala dosadnim dodavanjima do noge, često i unazad u prvih 45 minuta, a kada je u drugom delu drugog poluvremena zaigrala hrabrije, stigla je do pobede.

Mladi Danac Isakson je sjajno sklonio loptu Upamekanu, ovaj ga žestoko opalio po cevanici u šesnaestercu, a glavni sudija bez premišljanja pokazao na belu tačku i odmah isključio francuskog štopera. Ćiro Imobile je bio nemilosrdan u 69. minutu, Olimpiko je proključao.

Lacio se u većem delu meča branio, ali Bajern koji nedeljama ne liči na sebe, nije uspeo da iskoristi prilike koje je imao, posebno u prvom poluvremenu. Pokušavali su i Kimih, i Kejn, i Sane i Musijala, imali su dobre šanse, ali niko nije uspeo da pogodi mrežu Lacija.

Na drugoj strani samo je Luis Albero zapretio u prvih pola sata. Mogao je Lacio do vođstva već na startu drugog poluvremena, ali je Manuel Nojer skinuo šut Isaksonu u 47. minutu. Lacio je u poslednjih 20 minuta umrtvio igru i sačuvao gol prednosti.

Pitanje je samo hoće li mu biti dovoljan u revanšu u Minhenu 5. marta, kada će Bajern možda imati novog trenera. Tomasu Tuhelu vreme ističe…

Mbape i Barkola obradovali Pariz

Pari Sen Žermen je na Parku prinčeva dugo lomio otpor Rela Sosijedadam a do pobede je stigao u drugom poluvremenu pogocima Kilijana Mbapea i Bredlija Barkole. Oba gola bila su lepa na svoj način.

Prvi u 58. minutu bio je sjajna reakcija Mbapea posle kornera i nabacivanja glavom od strane kapitena Markinjosa na drugoj stativi. Sjajno je najbolji igrač Parižana provukao loptu spoljašnjom pored nemoćnog golmana gostiju.

PSG's Kylian Mbappe, left, celebrates with PSG's Bradley Barcola after scoring his side's opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between Paris Saint-Germain and Real Sociedad, at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Wednesday, Feb. 14, 2024. (AP Photo/Christophe Ena)
(Foto: Beta/AP Photo/Christophe Ena)

Konačan rezultat postavio je sjajni Barkola. Nekadašnji biser Liona sveje sam uradio u 71. minutu i matirao golmana Remira, koji je, utisak je, mogao i bolje da interveniše. Pari Sen Žermen je tako krunisao bolju igru i inicijativu tokom čitavog meča, dok su gosti jedva zapretili za 90 minuta.

Za razliku od nekog ranijeg Pariza “nakrcanog” zvezdama, ovaj novi i podmlađeni možda i ima šansu da se okiti na kraju titulom prvaka Evrope, baš u sezoni u kojoj to od njih malo ko očekuje.

Mbapeu sada u napadu umesto Mesija i Nejmara, pomažu Dembele, Barkola, Kolo Muani, Asensio i ostali momci gladni uspeha. Možda ih Luis Enrike odvede do samog kraja.

Videćemo posle revanša u San Sebastijanu 5. marta.