Mančester junajted Bruno

Bajern proterao Junajted iz Evrope, Kopenhagen ide u 1/8 finala: Tragedija “srpskog” Salcburga u nadoknadi

Završena je grupna faza Lige šampiona za timove iz grupa A, B, C i D.

U poslednjem šestom kolu videli smo ukupno golova, a poznate su sve ekipe koje prolaze u nokaut fazu Lige šampiona, ali i Lige Evrope.

Pošto smo već pisali o grupi B i utakmicama koje su odigrane u terminu od 18.45 (PSV – Arsenal; Lans – Sevilja) nastavićemo tekst bez njih, a vi možete pogledati tekst o neverovatnoj završnici u Francuskoj klikom na link ovde.

Mančester ostao bez Evrope, Kopenhagen pravi čuda

Najzanimljivija dešavanja bila su u grupi A gde je već od ranije poznat jedan učesnik osmine finala. Ekipa Bajerna pre poslednjeg kola obezbedila je nastavak takmičenja, međutim ostala tri tima su se nadala da će upravo oni biti drugi učesnik nokaut faze. Na kraju to je možda i neočekivano Kopenhagen.

Kopenhagen je u direktnom okršaju sa Galatasarajem obezbedio nokaut fazu i to pobedom od 1:0, gol za domaći tim postigao je Lukas Lerager u 58. minutu. Galatasaraju je trebala pobeda da bi prošli dalje, međutim turski tim nije uspeo veći otpor da priredi u Danskoj.

Druga utakmica grupe odigrana je u Mančesteru gde je domaći junajted ugostio Bajern iz Minhena, a gosti su slavili minimalnim rezučltatom 1:0. Pobedonosni gol postigao je Koman na asistenciju Kejna u 70. minutu. Mančester je ovim porazom ostao bez ičega, te su završili svoje učešće u evropskim ligama za ovu sezonu. Njima je trebala pobeda za prolaz u Ligu Evrope, a za prolaz u osminu finala Lige šampiona osim pobede i remi na meču Kopenhagen Galatasaraj.

Real i Napoli pobedama potvrdili plasman u nokaut fazu

Što se tiče grupe C igrači Reala su već ranije obezbedili prolaz dalje, Napoli je bio blizu toga, dok je Union Berlinu bio potreban poraz Brage u Napulju i njihova pobeda na domaćem terenu za treće mesto i prolazak u Ligu Evrope.

Na kraju Berlinci nisu uspeli ni bod da uzmu pošto je Real slavio rezultatom 3:2 te ostvaro maksimalnih 19 bodova u grupnoj fazi. Za Union golove su postigli Voland u 46. i Kral u 85. dok su za Real pogađali Hoselu dva puta u 61. i 72. i Sebaljos u 89. Treba istaći da je u prvom poluvremenu Luka Modrić promašio penal, a to je treći promašaj za redom sa 11 metara za Madriđane.

U duelu između Napolija i Brage viđena su dva gola i oba u mreži Portugalaca. Serdar Saći postigao je autogol u 9. minutu, a u 33. konačan rezultat utakmice postavio je Viktor Osimen. Braga je mogla ispred Napolija samo pobedom od 3 gola razlike, što je i pre početka utakmice bilo više nego neverovatno.

Benfika na dramatičan način do Lige Evrope

Inter i Sosijedad su i pre šestog kola obezbedili prolaz, dok su u međusobnom okršaju Salcburg i Benfika igrali za treće mesto i Ligu Evrope. Podsećamo Benfici je bila potrebna pobeda od minimum dva gola razlike za prolaz u drugo po značaju evropsko takmičenje.

Inter i Sosijedad odigrali su utakmicu bez golova -0:0, te je ovim remijem Real na prvom mestu dok šampion Italije zauzima drugu poziciju.

Druga utakmica je verovatno i najzanimljivija utakmica dana. Salcburg je na svom stadionu dočekao Benfiku u borbi za treće mesto. Imali su velike šanse da to i ostvare, ali golo Artura Kabrala u sudijskoj nadoknadi ostavio je Austrijance na poslednjoj poziciji grupe i bez evropskog proleća.

Rezultat je bio 3:1. Prvi gol na meču delo je Benfikinog Anhela di Marije i to direktno iz kornera u 32. minutu, drugi gol takođe je bio u mreži Salcburga. Rafa Silva je pogodio nebranjeni ugao gola u 45. minutu. U drugom poluvremenu austrijski tim se stabilizovao, a prednost Benfike smanjena je na 2:1 u 57. tada je precizan bio Luka Sučić.

Kada su navijači Salcburga mislili da je sve gotovo, kada je slavlje već trajalo pogodio je Artur Kabral i obveo Benfiku u Ligu Evrope. u 92. minutu pogodio je bivši igrač Fiorentine za 3:1. Za ekipu iz Austrije u sastavu od prvog minuta bili su Petar Ratkov i Strahinja Pavlović, dok Aleksa Terzić zbog povrede nije bio u sastavu.