FC Bayern Munich's new head coach Vincent Kompany, right, an new player Hiroki Ito, left, attend a team's training session in Munich, Germany, Wednesday, July 17, 2024. (Sven Hoppe/dpa via AP)
Kompani debitovao na klupi Bajerna u prijateljskom meču, Foto: Beta/Sven Hoppe/dpa via AP

Bajern prvi put nije dao 20+ golova ovom protivniku: Pretpostavljate li na koliko se zaustavio?

Bajern Minhen je odigrao sada već tradicionalnu pripremnu utakmicu protiv za šire mase anonimnog tima Rotah Egern. I očekivano, najbolji tim Nemačke je upisao ubedljivu pobedu 14:1.

Međutim, ono što je nama najviše zanimljivo da je ovo prvi put da Bavarci nisu uspeli ovom rivalu da daju više od 20 golova.

Naime, ovo je treći put da su se ova dva tima sreli u toku priprema minhenskog kluba. Njihov prvi susret 2019. je završen pobedom 23:0.

Pre godinu dana su ponovo igrali i trijumf je bio još ubedljiviji 27:0.

Printscreen: Flashscore.com

Ali sada, pod vođstvom novog trenera Vensana Kompanija, prvi put nisu uspeli da postignu 20 i više golova. Uz to su čak primili jedan.

Belgijanac je izveo prilično jaku startnu postavu, bez nemačkih reprezentativaca koji su igrali na EURO. Kasnije je dao šansu i mnogim igračima iz omladinskog pogona.

Prvo poluvreme je završeno 7:1. Golove su postizali Ličina (2), Tel (3), Mazraui i Gerero, dok je počasni pogodak za lokalni tim postigao Šlihtner.

U drugom poluvremenu su se u strelce za Bavarce upisali Arijon Ibrahimoić, Irakunda (2), Boj, Sadat, Asp i Aseko-Enkili.