FILE - Bayern's Jamal Musiala, center, and Leverkusen's Piero Hincapie, left, challenge for the ball during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and Bayern Munich in Leverkusen, Germany, Sunday, March 19, 2023. Bayern Munich hosts Bayer Leverkusen when the Bundesliga returns from the international break with its biggest game of the season so far. Something will need to give on Friday between the only two teams remaining with perfect records. Leverkusen has racked up 11 goals in three wins from three games and leads on goal difference from Bayern. (AP Photo/Martin Meissner, File)

Bajern sa pola gasa protiv Hofenhajma: Mašina je spremna za juriš na Leverkuzen

Fudbaleri Bajerna savladali su Hofenhajm u Minhenu rezultatom 3:0 (1:0) u prvom meču prolećnog dela sezone u nemačkoj Bundesligi. Desetostruki šampion Nemačke je tako pokazao da je spreman za napad na Bajer Leverkuzen koji je od početka sezone suvereno držao prvo mesto na tabeli.

Bavarci su slavili trijumf zahvaljujući Džamalu Musijali, koji je bio strelac prvog gola u 18. minutu. Isti igrač je duplirao prednost u 70. minutu.

Samo četiri minuta kasnije je gostujući sastav ostao sa igračem manje pošto je isključenje zaradio Promel. Brojčanu nadmoć iskoristio je i trijumf potvrdio Hari Kejn u 90. minutu za konačnih 3:0.

Bajern je stigao do 41 osvojenog boda i sada ima samo jedan manje od vodećeg Leverkuzena, sa istim brojem odigranih utakmica. “Farmaceuti” će svoj meč 17. kola igrati u subotu u Augsburgu, od 15.30, dok Bajern ima i zaostalu utakmicu sa Union Berlinom.