Hari Kejn het-trik protiv Dortmunda; Foto: Beta/AP/Martin Meissner

Bajernova mašinerija radi punom parom: Hari Kejn het-trikom deklasirao Dortmund (VIDEO)

Bajern Minhen je deklasirao na gostujućem terenu Borusiju iz Dortmunda sa 4:0, u utakmici 10. kola Bundeslige. Dueli ova dva kluba nazivaju se “Der Klasiker”, ali neizvesnosti u derbiju nije bilo.

Bajern je poveo golom Dajoa Upamekana već u četvrtom minutu, a posle toga tri gola postigao je Hari Kejn. Prednost je udvostručio u devetom minutu, drugi gol postigao je u 72. minutu, a konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena na asistenciju Aleksandra Pavlovića.

Borusija nije imala nikakav odgovor, a za ceo meč je uputila samo jedan šut u okvir gola, dok je Bajern imao osam. Kejn je na ovom meču došao do sedmog gola u poslednje tri utakmice. Fascinantno!

Aktuelni šampion sada ima osam pobeda i drugi je na tabeli sa 26 bodova, dva manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena. Borusija Dortmund je pretrpela prvi poraz. U poslednje dve utakmice je bez pobede i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 21 bodom.