MARKO DMITROVIC golman i NEMANJA GUDELJ fudbaleri reprezentacije Srbije na treningu tokom FIFA Svetskog prvenstva 2022 u trening centru Al Arabi, Doha, 27.11.2022. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Srbija, Trening

Barsa do tri boda u trećem minutu nadoknade: Hrvat doneo pobedu Osasuni nad “fenjerašem”! Povredio se Gudelj

Fudbaleri Osasune savladali su na domaćem terenu ekipu Almerije rezultatom 1:0 u okviru 19. kola španske Primere.

Domaćin je opravdao ulogu favorita protiv poslednjeplasirane ekipe na tabeli što je postao dodatni problem za ekipu sa Mediterana koja je, čini se, već posle polusezone prežaljena.

Razliku je napravio hrvatski internacionalac Ante Budimir koji se u 27. minutu lepo snašao posle odbijene lopte i mirno je sproveo u mrežu Maksimijana.

Šansu da zaigra dobio je i nekadašnji fudbaler Partizana Marko Milovanović koji je posle duže povrede upisao drugih 45 minuta zamenivši Ramazanija, ali to nije donelo željene promene.

Osasuna je ovim trijumfom osvojila svoj 22. bod i nalazi se na 12. poziciji u Primeri, dok je Almerija poslednja sa svega pet bodova.

Dmitrović primio dva gola od Atletika

Atletik Bilbao je kao gost slavio protiv Sevilje sa 2:0.

Pobeda je ekipu iz Baskije dovela do trećeg mesta na tabeli, pošto su ostvarili 11. trijumf. Sevilja je još jednom razočarala i zabeležila četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

U ekipi Sevilje na golu je bio golman Marko Dmitrović, dok je drugi reprezentativac Srbije, Nemanja Gudelj morao zbog povrede da napusti teren u 41. minutu.

Pre toga je igrač Bilbaoa oštro startovao na njega, i on nije mogao da nastavi susret. Umesto njega je zaigrao iskusni Ivan Rakitić, ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi Atletik.

Gosti su poveli u 30. minutu, posle duge lopte pred gol, najviši u skoku bio je Mikel Vesga i Dmitrović je savladan. Bilbao je do drugog gola stigao u 76. minutu. Ovog puta mrežu Sevilje za konačnih 0:2 zatresao je Aitor Paredes.

Las Palmas – Barselona

Na programu je bila još jedna utakmica od 21.30. Barselona je na gostovanju kod Las Palmasa nekako uspela da pobedi 2:1.

Ćavijevi momci su čak i gubili na poluvremenu od domaćina, pošto je vodeći gol dao dete kluba iz Katalonije Munir el Hadadi u 12. minutu.

Međutim, šampion se u drugom poluvremenu probudio, koliko-toliko. Prvo je Feran Tores u 56. minutu poravnao, da bi gost u trećem minutu nadoknade preko Ilkaja Gundogana sa bele tačke došao do svih bodova.

Upravo nad njim je bio i napravljen taj jedanaesterac, a crveni karton tom prilikom dobio je Sinkgraven.