Barsa odigrala “iz dvojke u keca” i zvanično predala krunu: Real slavi rekordnu 36. titulu (VIDEO)

Fudbaleri Đirone savladali su Barselonu posle preokreta sa 4:2 u malom derbiju 34. kola La Lige. Posle ove pobede i preokreta “iz dvojke u keca” najprijatnijeg iznenađenja sezone, Real Madrid je i zvanično osvojio rekordnu 36. titulu šampiona Španije.

Imala je Barselona priliku da otkaže slavlje najvećeg rivala. I bili su na dobrom putu da to i učine, ali pitao se dvostruki strelac za domaćine Portu, koji je ušao s klupe i sa dva gola omogućio Realu da posle dve godine vrati titulu na stadion “Santijago Bernabeu”.

Spektakularniji početak katalonskog derbija nismo mogli da zamislimo. Posle samo tri minuta igre Lamin Jamal je proigrao Andresa Kristensena, koji je sjajno pogodio za 0:1. Međutim, samo što su domaćini krenuli sa centra, odmah je stiglo izjednačenje preko Ukrajinca Dovbjuka.

Do finiša prvog poluvremena vodila se izjednačena borba, a onda je Migel Gutijerez potkačio Jamala na ivici kaznenog prostora, a sudija Ernandes posle intervencije iz VAR sobe pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Levandovski za vođstvo Barse od 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Delovalo je da će Barsa upropastiti slavlje Realu, koji bi, u slučaju da je Ćavijev tim slavio, morao da odloži proslavu titule za sledeće kolo. Barselona je bila bolja, imala nekoliko solidnih šansi, a onda je počeo totalni raspad sistema.

Serđi Roberto je napravio neverovatan kiks, Dovbik izašao sam pred Ter Štegena i dodao do Portua koji je pogodio za izjednačenje samo 15 sekundi po ulasku u igru u 65. minutu. Dva minuta kasnije, Portu je asistirao Migelu Gutijerezu, a ovaj uz pomoć Kundea preokrenuo na 3:2.

Nisu u tim trenucima znali igrači Barselone šta ih je snašlo, a isto važi i za navijače Đirone koji su u 74. minutu svedočili novoj magiji Portua. Bivši fudbaler Real Sosijedada je uhvatio volej sa ruba šesnaesterca za konačnih 4:2 i veliko slavlje na “Montiliviju”.

Hvatali su se za glave domaći navijači, ništa manje u čudu se nije nalazio ni trener Mičel. Na pobeđuje se velika Barselona baš svakog dana…